ЛИТЕКС ОТНОВО Е ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ

Литекс е новият-стар шампион на България! Четата на Любослав Пенев победи Локомотив в София с 3:1 и вече е недостижим на върха за преследвача Левски. Това е втората поредна титла за "оранжевите" в "А" група и общо четвърта в тяхната история. Любослав Пенев пък направи ловчанлии шампиони още в първия си сезон начело на отбора.

Въпреки неприятната загуба днес обаче, Локомотив (София) запазва ключовата четвърта позиция, която при определени условия ще им гарантира място в Лига Европа.

"Железничарите" се нуждаят от само една победа, за да си осигурят жадуваните евровизи.
Срещата на стадион "Българска армия" в столицата започна с подчертан натиск на гостите. Още в 9-ата минута те можеха да излязат напред в резултата. Дока с елегантен финт се освободи от защитник и пусна към Светльо Тодоров, който обаче нацели напречната греда.

"Оранжевите" продължиха да доминират и в следващите минути създадоха още няколко положения. Дока и Христо Янев обаче не бяха концентрирани пред гола и пропуснаха. Кристиян Добрев пък пропусна единственото по-сериозно положение за гол за домакините преди почивката.

След паузата всичко си дойде по местата, когато още от съблекалнята Литекс успя да поведе в резултата. В 48-ата минута Галев не успя да хвърли добре топката и я подари на Дока, който намери Тодоров, а той от своя страна пусна към Момчил Цветанов. За младокът бе като детска игра да изпрати топката долния десен ъгъл на вратата и да открие резултата.

Само 5 минути по-късно гостите нанесоха втория си удар. Светльо Тодоров с красив удар от воле засече центриране на Петър Занев отляво и удвои резултата на "Българска Армия". Малко по-късно добра реакция на Добрев предотврати пореден гол в "червено-черната" врата.

В 68-ата минута интригата в столицата се върна. Марчо Дафчев центрира от корнер в наказателното поле, а там Милен Лахчев с глава върна един гол.
Радостта на домакините обаче бе изключително кратка. В 72-ата минута Миланов проби през центъра и намери отлично Дока, който с "нещо като шпагат" засече топката във вратата. След това попадение гостите от Ловеч започнаха да се забавляват на терена, предвкусвайки големия триумф...