ГРАНЖ НАЙ-БЪРЗ В ИСТОРИЧЕСКИЯ СТАРТ В БАНСКО, ГОГО С ДОБРО ПРЕДСТАВЯНЕ

Зимни спортове

Световният шампион в слалома Жан-Батист Гранж бе най-бърз в историческия старт в Банско. След повече от 30 години България приема старт от Световната купа по алпийски ски за мъже. Французинът показа отново, че е отличен слаломист и спечели първото спускане от суперкомбинацията с време 59.62 секунди.

Заради лошите метеорологични условия организаторите решиха състезанието да започне със слалом, а Супер-Г да бъде следобед.
Отлично се представи българинът Георги Георгиев, който зае 11-ото място в същата дисциплина на Световното преди десетина дни. Той е 17-и с 1:1.72 минути, като на първата си контрола бе с по-добро време от Ивица Костелич.
Никола Чонгаров започна лошо и до края не успя да намери ритъма си. В крайна сметка той зае 40-ото място с време 1.04.34 минути. По-малкият брат на Гого Георгиев – Светослав направи дебют и зае последното 41-о място.
Второ време след Гранж даде германецът Феликс Нойройтер, който изостава на 0.28 секунди. Трети е Манфред Мьолг (Ит), а четвъртото място е за лидера за Световната купа Ивица Костелич. БЛИЦ