ДОБРУДЖА СПЕЧЕЛИ КОНТРОЛАТА СЪС СВЕТКАВИЦА С 3:1

Футболистите на Добруджа спечелиха поредната си контрола от предсезонната подготовка. Днес избраниците на Диян Божилов се наложиха на стадион "Дружба" с 3:1 над състава на Светкавица (Търговище).

През първото полувреме "жълто-зелените" бяха по-добрият отбор на терена и до почивката вече водеха с два гола. Първото попадение отбеляза Недко Ангелов след хубав пробив отдясно в 20-ата минута. Една минута преди почивката, след подаване на Сашо Джилянов, Ивелин Костов удвои преднината на домакините. През първата част на срещата, за радост на феновете, повторен дебют с екипа на Добруджа направи екснационалът Милен Петков. С отличните си отигравания той показа, че може да бъде много полезен на отбора, от който започна професионалната му кариера.
Три минути след подновяването на играта с топовен изстрел от 25 метра Ивелин Костов вкара втория си гол в мача - 3:0 за Добруджа. Десет минути по-късно Христо Александров отбеляза почетното попадение за Светкавица. Поради контузии в срещата не взеха участие Павлин Тодоров, Венцислав Желев, Славомир Илиев, Ивайло Лазаров и Христо Николов. Следващата проверка на добруджанци е в събота от 11.00 часа в Албена със състава на Черноморец (Балчик).