ЖЮСТИН ЕНЕН НЕ ДАДЕ ШАНС НА СЕСИЛ КАРАТАНЧЕВА

Тенис

Жюстин Енен се наложи с 6-4 6-3 над Сесил Каратанчева и даде преднина от 1-0 на отбора на Белгия в двубоя срещу Казахстан от груповата фаза на Хопман Къп.
Сесил имаше своите шансове да спечели поне сет, като във втората част дори поведе с 3-1, но в този момент бившата №1 настъпи педала на газта, спечели пет поредни гейма и сложи точка на спора в този двубой.

"Страхотно е да имам възможността да изиграя няколко мача в Пърт и да участвам отново в състезание. Да усетя отново онова напрежение от трудните ситуации, когато мачът стане оспорван. Много съм щастлива, че се завърнах", сподели Жюстин, която за последно игра официален мач в края на месец юни 2010 г., а след това бе шест месеца извън корта заради контузия.
Това бе втора победа за белгийката над Сесил, като в първата среща Жюстин Енен стигна до успеха след като отстрани Каратанчева с абсолютно същия резултат във втори кръг на турнира в Бризбейн през месец януари 2010 г.
Във втория мач Рубен Бемелманс се наложи с 6-4 6-4 над Андрей Голубьов и по този начин донесе победата на Белгия над Казахстан, а срещата на смесени двойки се играе в момента.
От 11,00 ч. ще започне двубоя между Ана Иванович и Алиша Молик, а след неговия край ще стартира срещата между Новак Джокович (HEAD YouTek Speed Pro) и Лейтън Хюит.
В четвъртък Казахстан ще играе срещу домакините от Австралия, а противничка на Сесил Каратанчева ще бъде бившата №8 в света Алиша Молик. Двубоят е от 9,00 ч. българско време.