ЧЕРНОМОРЕЦ (БУРГАС) ЕЛИМИНИРА ДОБРУДЖА И СЕ КЛАСИРА ЗА ЧЕТВЪРТФИНАЛИТЕ ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ

Футболистите на Черноморец (Бургас) се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Възпитаниците на Красимир Балъков победиха Добруджа с категоричното 3:0. В 12 мин. "акулите" поведоха, след като Цветомир Цонев прехвърли вратаря на домакините. В 22 мин. Терзиев покачи след удар с глава, а в 76 мин. резервата Костадин Дяков оформи крайното 3:0, само секунди след като се появи на терена.

Ето и съставите на двата отбора: Добруджа - Николов, Петров, Димитров, Димов, Симеонов, Данков, Илиев, Василев, Симеонов, Колев и Костов, Черноморец - Борел, Зайц, Сторокин, Дянков, Терзиев, Паланков, Марсио, Цонков, Андонов, Тошев, Муса Койта. Главен съдия Станислав Тодоров, стадион Дружба - 2500 зрители.

Мачът по минути:

12 мин. - Гостите от Черноморец повеждат с гол на Цветомир Цонков, който прехвърли вратарят на домакините при първата сериозна атака към една от двете врати

жълт картон на Явор Колев - Добр.

22 мин. - Марсио центрира от пряк свободен удар и Георги Терзиев покачи на 2:0 за гостите след удар с глава

жълт картон на Цветомир Цонков - Чмц

33 мин. - Далечен изстрел на Николай Колев, топката мина близо покрай страничния стълб на бургазлии

42 мин. - Диагонален изстрел на Тошев мина близо до страничния стълб на вратата на домакините

Край на полувремето - Добруджа - Черноморец 0:2

По една смяна в двата отбора - Траян Дянков напуска играта за Чмц. На негово място влиза Габрел Ац. Митко Василев в Добруджа е заменен с Павлин Тодоров

49 мин. Удар в очертанията на гостите, но Борел улови

53 мин - Николай Колев се опита технично да прехвърли вратаря на гостите, но топката мина на см от страничната греда.

54 мин. - Борел лови силен и опасен изстрел на Симеонов от 25 метра

Муса Койта напуска, а на негово място Муитис

Силни минути на домакините в началото на второто полувреме, които успяха да осъществят няколко интересни контраатаки и с това си заслужиха аплодисментите на публиката.

Жълт картон за Младен Димитров - Добр.

Жълт картон на Георги Андонов

Две смени в Добруджа Михаил Паскалев влиза на мястото на Николай Колев, Ивелин Костов бе заменен от Венцислав Желев

Гостите от Бургас изцяло приеха играта в тяхната половина

Жълт картон на Мартин Тошев

Смяна и в Чмц Мартин Тошев бе заменен от Костадин Дяков

76 мин. 0-3 - Костадин Дяков технично преодоля вратаря на домакините още при първото си докосване с топката. Той покачи резултата след пас на Андонов.