ЛИТЕКС ПОБЕДИ КАЛИАКРА В КАВАРНА

Литекс победи с 1:0 Калиакра на градския стадион в Каварна в среща от 15-ия кръг в „А” група. Попадението отбеляза Дока в 29-та минута.

Първото положение дойде за домакините след изпълнение на ъглов удар във втората минута, и удар с глава на Мартин Димов. В 7-та минута, Четин Садула центрира в наказателното поле на гостите, Раденцов връхлетя и засече с глава, но не успя да намери вратата. След началния домакински натиск, Литекс взе контрол, и натисна. В 15-та минута, удар на Дока срещна страничния стълб. Само пет минути по-късно, отново Дока стреля, а този път топката се удари в напречната греда. Все пак, бразилецът успя да отбележи в 29-та минута, след грешка в отбраната на домакините. Том открадна топката, намери отлично сънародника си между трима, и той влезе в пеналта и стреля от 12 метра под плонжа на Господинов.
Второто полувреме протече в доста по-бавно темпо, и зачестиха грубите влизания от страна на Калиакра. В 67-та минута, резервата Светослав Тодоров излезе сам срещу Гоподинов, но стражът затвори добре ъгъла. В 77-та минута, удар от воле на Филипов мина близко до вратата. Последва натиск на домакините, и в 87-та минута Садула пропиля най-доброто положение за каварненци, след като изпусна сам срещу вратаря.
С тази победа, Литекс запази преднината си от 5 точки пред втория Левски, а Калиакра остана 11-ти с 16 точки. Агенция "Фокус"