ЯК КУБИНЕЦ ТРЪШНА ДРАГОМИР СТОЙЧЕВ В БУНДЕСЛИГАТА

Борба

Тимът на Хоф, в който се състезава Драгомир Стойчев, е постигнал ценна победа при гостуването си от 16-ия кръг на Източната Бундеслига по свободна борба. Отборът на добричлия е надделял с 21:17 над състава на Йоханес Нюрнберг и по този начин го изместил от четвъртото място във временното класиране. Стойчев отново се качи в по-горната за него категория до 120 кг.

Той е загубил с 3:0 части от Йоел Ромеро, научи спортният сайт "Център спорт". Съперникът на добруджанеца е 33-годишен кубинец, който на олимпийските игри в Сидни през 2000 г. е спечелил сребърен медал, а 4 години по-късно е станал четвърти на Игрите в Атина. Той е достигал и до световна титла, както и до още много отличия от големи състезания.  Ето и всички резултати от кръга: Бургхаузен - Франкфурт 29:8, Люкенвалде - Берлин 39:0, Йоханес Нюрнберг - Хоф 17:21, Маркнойкирхнер - Халбергмос 9:27 и Талхайм - Лихтенфелс 29:10. В следващия кръг, който ще бъде на 27 ноември, Хоф посреща втория в класирането Люкенвалд в дербито на кръга.