ДОБРУДЖА Е НА ОСМИНАФИНАЛ

Добруджа победи Ботев (Враца) с 1:0 и се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България. Единственото попадение в мача отбеляза Симеон Симеонов, който бе точен в 16-ата минута.

Добруджа: Николай Марков, Здравко Петров, Младен Димитров, Атанас Димов, Тодор Тодоров, Митко Василев, Михаил Паскалев, Симеон Симеонов, Николай Колев, Ивелин Костов, Веселин Живков

Ботев: Веселин Цветковски, Росен Ванков, Тихомир Найденов, Детелин Ченешков, Светослав Ангелов, Ивайло Данчев, Николай Хаджиниколов, Асен Чалъков, Емануил Борисов, Руслан Куанг, Симеон Райков

стадион Дружба - 600 зрители

Главен съдия - Велислав Йорданов - Русе

помощници - Християн Ганев и Мирослав Марков - Русе

13.30 часа - Начало на мача.

13.38 часа - Гостите от Враца са по-активният отбор на терена. В 7-ата минута на мача Райков отправи силен изстрел от 30 метра, който мина далеч над вратата.

13.46 - В 16-ата минута на мача Добруджа повежда с 1:0 с гол на капитана Симеон Симеонов (на снимката вдясно), който разстреля стража на гостите със силен удар от пеналта.

14.02 часа - В 32 минута Светослав Ангелов от Ботев нацели горната греда на опразнената от Марков врата, който излезе напред, за да боксира топката

14.11 часа - Веселин Живков бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее

14.13 часа - Удар на Симеон Симеонов от 22 метра бе уловен от стража на Ботев.

14.15 часа - Край на полувремето, 1:0 за Добруджа

Започна второто полувреме на мача. Треньорите на двата отбора направиха по една смяна. За Добруджа в игра влезе Николай Илиев на мястото на Тодор Тодоров. В тима на гостите Емил Манолов замени Детелин Ченешков

Силни първи минути на добруджанци. На два пъти удари на Веселин Живков минават близо до страничния стълб

Жълт картон за Атанас Димов от Добруджа

14.38 часа Удар на Райков от 15 метра от пряс свободен е уловен от Марков

14.39 часа Втора смяна в Ботев - Симеон Райков е заменен от Николай Христов

60 мин. - Опасен изстрел на Илиев мина на половин метър покрай страничната греда. В следващата атака Данчев се размина с топката и пропусна да изравни.

66 мин. Още две смени в Добруджа. Играта напуска Живков. Ивайло Лазаров влиза на негово място. Ивелин Костов заменен от Валери Михайлов

68 мин. Жълт картон за Найденов от Ботев

69 мин. Николай Колев пропусна да покачи на 2:0. От мястото на дузпата стреля в краката на вратаря Цветковски.

77 мин. Николай Колев отправи опасен удар от пеналта, но топ ката мина на сантиметри от страничния стълб

83 мин. Червен картон за Емануил Борисов от Ботев, който с ръка задържа откъсващия се от защитата на гостите Михайлов

84 мин. С котешки рефлекс Марков улови опасен удар на Тихомир Найденов от гостите, изпълнил пряк свободен удар.

87 мин. Росен Ванков получи жълт картон за грубо нарушение срещу футболист на домакините