КАЛИАКРА ПРЕВЗЕ ГРАДА НА ВОЙВОДИТЕ

Калиакра победи като гост Сливен с 1:0 в мач от 14-тия кърг на А гурпа, който се игра на стадион Хаджи Димитър. Единственото попадение в мача отбеляза влезлият като резерва Георги Филипов в 76 мин.

Двубоят започна по-добре за тима на Тони Здравков, който имаше възможност да открие резултата във 2-та минута чрез Марко Марков. Ударът му от границата на пеналта бе отразен от вратаря на Сливен. Първото по-опасно положение за домакините дойде в 24-ата минута, когато Христов пусна с пета към Ямуков в наказателното поле, но той стреля извън очертанията на вратата. Две минути по-късно Георгиев плонжира и спаси опасен удар на Раденцов от фаул.

До края на полувремето не се случи нищо по-съществено и двете нули на таблото се запази на почивката.

Темпото не се повиши и след подновяването на играта. В 57-ата минута Вселинов стреля от границата на наказателното поле, но Господинов се справи без проблеми. Домакините пропуснаха още няколко положения, така се стигна до 76-ата минута когато влезлият като резерва Георги Филипов засече добре центриране в наказателното поле и с глава изпрати топката в мрежата.

снимка sliven-sport.com

До края на срещата Сливен не успя да създаде по-сериозно положение пред вратата на Господинов и така Калиакра прибави нови три точки в актива си.