НИКОЛАЙ МИХАЙЛОВ: ТРУДНА, НО ВАЖНА ПОБЕДА ЗА ТВЕНТЕ

Николай Михайлов изигра 13-ия си пореден мач в Ередевизие за успеха с 2:1 на Твенте над Екселсиор като домакин. Холандският шампион постигна важен успех, който остави тима на първо място в класирането с актив от 31 точки.

Двубоят започна лошо за домакините, след като Ван Стеенсел прати коженото кълбо в мрежата на Михайлов след 120 секунди игра. Това бе гол номер девет във вратата на стража след първите 13 мача, като въпреки това остана заедно с Андреас Исаксон от ПСВ Айндховен стража с най-малко попадения - 9.  Гол на Насер Чадли в 26-ата минута  и попадение на Марк Янков в 77-ата минута донесоха успеха на водения от Мишел Прюдом състав. Михайлов запази вратата си след спасяване с десния крак в средата на втората част при 1:1 с което получи овациите на публиката.
Това бе 19-и пореден мач на Твенте като домакин без загуба,  а в последните седем срещи с Екселсиор е постигнал шест победи и едно равенство. Следващият кръг на 13-и ноември от 21,45 часа Твенте гостува на Бреда.
От началото на сезона Николай Михайлов е изиграл общо 18 срещи като титуляр - 13 от 13 в Ередевизие, 4 от 4 в Шампионската лига  и 1 мач за Суперкупата на Холандия, като все още не е взел участие единствено в мача за купата на Холандия.