ЦСКА ПОБЕДИ РАПИД И СЪДИЯТА С 2:1

ЦСКА води на Рапид Виена с 2:1 с попадения на Тодор Янчев и Маркиньос, за австрийците точен бе Салихи от дузпа. Двубоят започна с жесток натиск от страна на домакините, които стигнаха до първото си голово положение в срещата още преди да е изтекла първата минута.

Австрийците получиха възможност да изпълнят корнер вдясно от вратата на Райс М'Боли. Изпълнението на Салихи бе изключително и топката разтресе напречната греда зад алжирския страж.
В 17-ата минута "армейците" отвърнаха на удара, след като Александър Тонев отправи страхотен изстрел от около 25 метра и малко не му достигна за да се разпише, след като коженото кълбо нацели гредата зад вратаря Хейдл.
В 35-ата минута Йордан Минев фаулира Дражан вдясно от наказателното поле на ЦСКА. Кавлак центрира в наказателното поле, където Сома отправи удар с глава, но доста неточен и топката излезе в аут.
Пет минути след подновяването на играта резултатът на стадион "Ернст Хапел" във Виена най-накрая бе открит и за радост на българскте запалянковци попадението бе в австрийската врата.
Мишел Платини асистира на капитана Тодор Янчев, който с великолепен изстрел от около 20 метра прониза вратата на Рапид - 0:1.
Радостта на "армейците" бе попарена в 55-ата минута, когато главния съдия на мача отсъди доста спорна дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Салихи, който възстанови равенството - 1:1.
В 60-ата минута Кавлак центрира в българското наказателно поле, където Пехливан отправи страховит удар към вратата на ЦСКА, но Райс М'Боли за пореден път доказа, че е вратар от световна класа и успя да опази вратата си.
Така се стигна до 64-ата минута, когато Маркиньос, който отново изигра един великолепен мач за "червените", бе изпуснат от отбраната на Рапид и с прехвърлящ вратаря удар прати коженото кълбо в мрежата на домакините за 1:2.
След попадението играчите на Рапид се втурнаха в атаки в търсене на нов изравнителен гол, но "армейците" така и не им позволиха да стигнат до него. От своя страна момчетата на Милен Радуканов организираха остри контраатаки и имаха своите шансове за попадение.
В кpайна сметка нов гол на стадиона в австрийската столица не падна и ЦСКА спечели първите си точки в тазгодишното издание на турнира.