ЛЕВСКИ ИЗПУСНА ДА НАТУПА ФРАНЦУЗИ ЗАРАДИ ИДИОТСКИ АВТОГОЛ

Левски завърши 2:2 с Лил в мач от група "С" на турнира Лига Европа. "Сините" изпуснаха да победят французите, след като водеха две минути преди края на редовното време. Дембеле изведе българския тим напред в резултата в 11-ата минута. Гостите изравниха след гол с глава на Тулио Де Мело в 34-ата минута. 6 минути преди края на двубоя Левски поведе с 2:1 след фантастичен гол на Владимир Гаджев от 30 метра.

Радостта на домакините бе изключително кратка, тъй като защитникът Иво Иванов си вкара автогол с глава след далечно центриране от фаул. Идиотското попадение падна само секунди, след като футболиста влезе като резерва на терена. Мачът се игра пред 20 хиляди зрители на стадион "Георги Аспарухов". В другия мач от групата Гент удари Спортист (Лисабон) с 3:1.