ДРАГОМИР СТОЙЧЕВ С БРОНЗ ОТ МОНДИАЛ ПО БОРБА

Борба

Драгомир Стойчев (на почетната стълбичка вдясно) спечели бронзов медал от световното първенство по борба свободен стил за студенти. Шампионатът на планетата се проведе в италианска град Торино, а добричлията участва в кат. до 96 кг. "Бях в страхотна форма, но жребият беше лош. Срещнах американец, руснак, турчин, японец и канадец.

Всичките са изявени състезатели в своите страни. Жребият ми отреди да започна с борец от Канада. Той спечели първата част, а аз се наложих в следващите две. След това претърпях загуба от турчин, който по-късно стана шампион в категорията, но именно той ме изведе да продължа в шампионата. Надвих японец с явно превъзходство, руснак с два клинча и за бронза постигнах ценна победа над американец", разказа за спортния сайт "Център спорт" Драгомир Стойчев.    Текст Светлана Михайлова