ВОЗНЯЦКИ - ЗВОНАРЬОВА И КЛАЙСТЕРС - СТОСЪР В БИТКА ЗА МЯСТО НА ФИНАЛА

Тенис

Груповата фаза на Шампионата на WTA приключи, а за полуфиналите се класираха победителките в двете групи Вера Звонарьова и Саманта Стосър, както и завършилите на второ място Каролине Возняцки и Ким Клайстерс.

1. Саманта Стосър - Ким Клайстерс (не преди 17,30 ч. българско време)

В първият полуфинален двубой една срещу друга ще застанат показалата страхотна форма в мачовете от групата Саманта Стосър и двукратната победителка в Шампионата на WTA Ким Клайстерс.

Австралийката започна слабо участието си в Доха, губейки първите четири гейма срещу Франческа Скиавоне, но последва страхотен обрат, а през следващия ден победи в два сета световната №1 Каролине Возняцки.

Клайстерс от своя страна не впечатли с играта си в първите два мача, въпреки че постигне две двусетови победи, а в последната среща от групата белгийката реши да запази силите си и на практика не оказа сериозна съпротива на Звонарьова.

Това ще е пета среща между двете тенисистки, като до този момент Ким има четири победи и само един загубен сет. Ако се съди само по статистиката Клайстерс би трябвало да се счита за голямата фаворитка, но на фона на показаното през последните дни Стосър определено има своите шансове, особено ако запази добрата си игра от първите три дни и по-специално мощния и ефективен сервис и страхотния си форхенд, които ? донесе толкова лесни точки в първите три мача.

2. Каролине Возняцки -  Вера Звонарьова (започва след края на Клайстерс - Стосър)

В изключително любопитен двубой една срещу друга ще застанат световната №1 и №2, а залогът няма да бъде само място на финала. Преди началото на турнира в Доха рускинята имаше шансове да оглави WTA ранглистата, но благодарение на двете си победи Возняцки си гарантира оставане като №1 в света.

В този мач "Малката Принцеса", както наричат Возняцки в Дания, ще има възможност да докаже, че заслужава своята позиция в ранглистата, а освен това да си осигури комфортна преднина пред рускинята за следващия сезон. От друга страна при евентуална победа Звонарьова ще намали разликата в точките и в началото на 2011 г. ще има още по-добра възможност да атакува върха в женския тенис.

Това ще е шести мач между двете, като до този момент са си разменили по три победи. Една от тях Каролине постига през миналата година именно на Шампионата на WTA, след като в груповата фаза надигра Звонарьова с 6-0 6-7(3) 6-4. По всичко личи, че и в събота ни очаква оспорван двубой - рускинята не загуби и сет в първите си три мача, а Возняцки, макар и след известни колебания, даде признаци, че постепенно намира най-добрата си форма.