УЕСТ БРОМИЧ ИЗМЪКНА ТОЧКА ОТ БЕРБО И КОМПАНИЯ

Отборът на Уест Бромич Албион измъкна точка като гост на Манчестър Юнайтед, след като битката между двата тима от осмия кръг във Висшата лига приключи при резултат 2:2.
Българският нападател Димитър Бербатов игра през целия двубой като си партнира в атака с младия Хавиер Ернандес, докато доскорошният несменяем титляр Уейн Рууни започна мача на резервната скамейка.

Двубоят започна отлично за домакините, които откриха резултата в своя полза след само пет минути игра. Луиш Нани стреля към съперниковата врата от фаул, стражът на Уест Бромич Албион Скот Карсън изби топката, но тя попадна в Хавиер Ернандес, който без проблеми я прати в мрежата за 1:0.
В 13-ата минута гостите имаха отлична възможност да възстановят равенството, но не успяха да се възползват от нея. Фортюне нахлу в наказателното поле на Юнайтед и подаде към Крис Брънт, който бе на метър пред голлинията, но намеса на Рафаел да Силва предотврати опасността.
Минута по-късно хубав изстрел на Бербатов профуча на сантиметри встрани от вратата на УБА. В 21-ата минута българинът отново бе на косъм от попадението, но и този път нямаше късмет.
Майкъл Карик асистира на българина, който бе оставен непокрит в наказателното поле, но той не бе достатъчно съсредоточен и прати топката в аут.
Така се стигна до 25-ата минута, когато "червените дяволи" удвоиха преднината си с попадение на Луиш Нани, който се разписа след двойно подаване с Димитър Бербатов в наказателното поле на съперника - 2:0.
При този резултат двата тима се оттеглиха на почивката, а през второто полувреме ситуацията на терена не се промени. В 47-ата минута след серия от финтове Нани центрира в наказателното поле на УБА, където Неманя Видич засече топката с глава и я насочи към вратата, но нацели страничката греда зад Скот Карсън.
Три минути по-късно гостите намалиха преднината на противника си, след като Крис Брънт центира в полето на Юнайтед, а след разбъркване във вратарското поле Патрис Евра записа имаето си сред голмайсторите, след като си отбеляза автогол - 2:1.
В 55-ата мминута УБА възстанови равенството на "Олд Трафорд", след груба грешка на Едвин ван дер Саар, който улови и изпусна топката след центриране на Брънт, а Чой заби коженото кълбо в мрежата на домакините за 2:2.
Последваха доста опити на "червените дяволи" да си върнат преднината в резултата, но те завършиха с неуспех. Гостите от Уест Бромич Албион от своя страна се бранеха умело и не допускаха изненади. В крайна сметка новака в Премиършип успя да измъкне точка от иментия си съперник.
Междувременно столичното дерби между Тотнъм и Фулъм завърши с успех на "шпорите", които спечелиха с 2:1 на "Крейвън Котидж".
Домакините поведоха в резултата в 30-ата минута с попадение на Камара, който се разписа за 1:0. Само минута по-късно обаче Роман Павлюченко възстанови равенството, бележейки за 1:1. В 64-ата минута Том Хъдълстоун обърна резултата в полза на гостите и донесе крайния успех на отбора си след като заби топката в противниковата врата за 1:2.
В същото време на "Сейнт Джеймсис Парк" Нюкасъл успя да се добере до равенство 2:2 с тима на Уигън Атлетик.
Две попадения на Шарл Н'Зогбиа в 22-ата и 23-ата минути набързо дадоха комфортна преднина от два гола на гостите - 0:2.
Все пак "свраките успяха да се съвземат и в 72-ата минута Шола Амеоби намали преднината на съперника до 1:2. В последната минута Фабрицио Колочини прати топката в мрежата на Атлетик за крайното 2:2.