ЛЕВСКИ ПОТОПИ ЧЕРНО МОРЕ НА "ТИЧА"

Отборът на Левски надделя с 3:2 при гостуването си на Черно море, в мача между двата тима от 7-ия кръг на „А” група. Домакините стигнаха до първата опасност още в 41-ата секунда на мача, когато Илиев центрира от свободен удар, стражът на гостите Петков не се намеси по възможно най-добрия начин, след което топката попадна у Божилов, който я прати в напречния стълб на вратата на „сините”.

През първата част резултатът на стадион „Тича” откри състезателят на софиянци Младенов, реализирал след удар в горния десен ъгъл на вратата на домакините, в 22-ата минута. Само 7 минути по-късно столичани удвоиха преднината си с гол с глава на Йордан Милиев, отбелязан след центриране в наказателното поле на варненци. Секунди след попадението, за оспорване на съдийско решение резервната скамейка на Черно море напусна треньорът Велизар Попов. Отборът на Черно море върна един гол, оформяйки резултата на 1:2, като попадението за варненския състав бе дело на Божилов, разписал се само две минути след началото на второто полувреме. Третото попадение за „сините” вкара Гара Дембеле, разписал се от единайсетметров наказателен удар в 63-ата минута. Дузпата бе отсъдена за фаул на вратаря на домакините – Пиргов срещу Дарко Тасевски. Веднага след сигнала за дузпата главният съдия бе притиснат от футболистите на Черно море, които се нахвърлиха върху него, дърпайки футболния му екип. Фенове на варненския тим дори опитаха да прескочат оградата на стадиона, за да нахлуят на терена, но бяха спрени от органите на реда. Домакините отбелязаха второто си попадение в 83-ата минута, като голмайстор стана капитанът Георги Илиев.
За главен съдия бе назначен Николай Йорданов от Габрово. В класирането Левски остава лидер с 18 т., Черно море е на 8-а позиция с 9 т.