КАЛИАКРА СЕ РАЗМИНА С ПОБЕДАТА

Калиакра и Пирин не успяха да си отбележат гол и завършиха при резултат 0:0 в двубой от 7-ия кръг на А група.

Футболистите на Филип Филипов бяха по-активни и контролираха играта през повечето време, но така и не стигнаха до попадение, което да им донесе трите точки. Срещата, която се игра пред около 1000 фена на стадион „Калиакра” в Каварна” започна равностойно, но с всяка изминала минута футболистите на Филип Филипов набираха скорост и постепенно пренесоха играта в половината на своя съперник.
В 11-ата минута откъсващият се Александър Младенов бе фаулиран на няколко метра от наказателното поле. При изпълнението на фаула Светльо Петров и Ивайло Раденцов опитаха заучено положение, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб. Четири минути по-късно Иван Александров засече центриране на Четин Садула, но изпрати топката в аут.
Тимът от Благоевград стигна до първото со по-сериозно положение в 17-ата минута, когато Зоран Златковски стреля опасно от пряк свободен удар, но Младенов изчисти напред. Минута по-късно Йордан Господинов боксира и спаси нов удар към своята врата.
Последва нов натиск на Калиакра. В 23-ата минута Александър Младенов напредна отляво и отправи коварен изстрел, но топката се оплете от външната страна на мрежата. В 26-ата минута Светльо Петров центрира от корнер, а капитанът Иван Райчев изпрати топката над напречната греда. Минута по-късно Георги Георгиев от състава на Пирин бе изгонен с директен червен картон, а при изпълнението на фаула Светльо Петров стреля директно в стената. В 34-ата минута полузащитникът, който допоследно бе под въпрос заради пресечен мускул, отправи далечен шут, но не уцели рамките на вратата.
В 41-ата минута Антон Петров центрира майсторски в наказателното поле на „орлетата”, но там Станчев не съумя да засече топката.
Едно от най-добрите положения за състава на Пирин дойде в 42-ата минута, когато Станислав Костов стреля опасно, но Господинов плонжира и улови. Две минути по-късно Александров засече с глава центриране на Садула, но изпрати топката над напречната греда. В края на първата част капитанът на каварненци Иван Райчев получи контузия и бе принудително заменен.
След подновяване на играта футболистите от Благоевград стояха далеч по-добре и на свой ред създадоха няколко опасни положения пред противниковата вртата.
В 46-ата минута Станислав Костов се откъсна и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на Господинов. Минута по-късно и Борис Кондев имаше шанс да открие резултата, но бе неточен. В 53-ата минута Иван Александров отправи слаб удар в ръцете на Макенджиев.
Най-опасното положение в целия мач дойде в 56-ата минута, когато след шут на Садула, топката срещна напречната греда, тупна на голлинията, след което бе изчистена в корнер. Каварненци пропуснаха ново чисто положение в 67-ата минута, когато Макенджиев не успя да изчисти добре една топка, но никой от играчите на Калиакра не се оказа достатъчно съобразителен да я изпрати в опразнената врата.
В 69-ата минута след грешка в отбраната на Калиакра топката попадна в Златковски, който изведе Борис Кондев, но ударът му не намери очертанията на вртата.
До края на срещата двата отбора не успяха да създадат нищо по-интересно и мачът завърши при нулево
равенство.

Филип Филипов честити на Пирин спечелената точка

Старши треньорът на Калиакра Филип Филипов не скри разочарованието си след изгубените три точки.
След двубоя с Пирин, завършил при нулево равенство, наставникът на каварненци подчерта, че отборът му е доминирал през по-голямата част от времето, но не е имал късмет при завършващия удар, съобщиха от пресслужбата на Калиакра.
”Доволен съм от футболистите, доминираха, играха агресивно, но това не бе достатъчно. През второто полувреме липсваха остри флангови атаки, изглеждахме по-мудни. Играхме срещу един добър, подреден отбор. Поздравявам ги за спечелената точка”, каза Филипов на пресконференцията след мача.
След седем изиграни кръга от сезон 2010/11 в „А” група, Калиакра заема 11-о място във временното подреждане с 8 спечелени точки.