ОТНОВО СИНЬО ШОУ НА "ГЕРЕНА" И ИСТОРИЧЕСКА ПОБЕДА ЗА ЛЕВСКИ

Левски обърна Гент с 3:2 след гол на Серджиньо Грийн с глава в 84-ата минута. Холандецът засече центриране на Жоазиньо от фаул и отбеляза първото си попадение с екипа на "сините. Голмайсторът на Левски Гара Дембеле изравни резултата 2:2 срещу белгийския Гент в 59-ата минута. Френският нападател бе точен с подаване на Дарко Тасевски.

В начaлото на втората част гостите поведоха с 2:1 след поредна грешка в синята защита след центриране от корнер в 47-ата минута с гол на Марко Шулер. Бранителят бе точен, вкарвайки избита от гредата топка след спасяване на Петков, който изби удар на Де Смет, възползвал се грешка на Дембеле.
Преди почивката със страхотен гол на Жоазиньо Левски изравни 1:1 в 42-рата минута срещу Гент на стадион „Георги Аспарухов" в първи мач от груповата фаза на Лига Европа. Бразилецът се разписа с топовен диагонален удар от около 25 метра и прати в екстаз препълнения „Герена". Преди това звездата на белгийците Рандал Азофейфа откри резултата в 23-тата минута с попадение от над 30 метра. Десетката на гостите нахлу през центъра, когато Иво Иванов бе извън игра и Сержиньо Грийн бе заел неговото място в центъра на защитата, и с изстрел в долния десен ъгъл не остави шансове на Георги Петков. Последваха две добри възможности за Гара Дембеле, който и преди попадението на противника пропусна на два пъти да поеме добре топката и да излезе сам срещу вратаря Боян Йоргачевич.
Така се стигна до 42-рата минута, когато Жо изравни, а в даденото от рефера продължение Марио Барич с глава стреля в аут от два метра за радост на над 25 000 фенове на "Герена".
Наставникът на Левски Ясен Петров не може да разчита на двамата си дефанзивни халфове Владимир Гаджев, който се контузи в навечерието на срещата, и Христо Йовов, който през последния един месец е играл само срещу АИК и още чувства болки в бедрото. Така Александър Александров е партньор на Серджиньо Грийн, докато Шакиб Бензукан сменя в центъра на защитата Йордан Милиев, който е наказан.
Капитанът Георги Петков се завърна от първата минута в евротурнирите, след като гледа мачовете с шведския шампион от резервната скамейка. Пред него  се подвизават в защита Дъстли Мюлдер, Бензукан, Иво Иванов и Веселин Минев. Вкаралият четири гола от началото на турнира Даниел Младенов, Дарко Тасевски и Жоазиньо ще действат зад голмайстора на Лига Европа (6) и "А" група (8) Гара Дембеле.
ЛЕВСКИ - ГЕНТ 3:2
0:1 Азофейфа 23
1:1 Жоазиньо 42