РАФАЕЛ НАДАЛ ЗА ТРЕТА ПОРЕДНА ГОДИНА НА ПОЛУФИНАЛ НА US OPEN

Тенис

Рафаел Надал се класира за трета поредна година за полуфиналите на US Open, отстранявайки със 7-5 6-3 6-4 Фернандо Вердаско, печелейки  11-ти мач от общо 11 изиграни срещу сънародника си.
В голямата част от срещата играта бе равностойна, но в заключителните части на сетовете Рафа бе по-добрият тенисист и съвсем заслужено се поздрави с крайната победа.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за Вердаско, който след няколко впечатляващи минаващи удара стигне до пробив, повеждайки с 2-1. Рафаел Надал, който до този момент не бе губил подаването си от началото на турнира, успя да върне пробива, след като при резултат 4-3 Вердаско допусна две поредни двойни грешки.
Стигна се до ситуация, в която при резултат 5-6 Фернандо сервираше за оставане в първия сет, но комбинация от перфектна защита на Рафа и непредизвикани грешки на Вердаско доведоха до три поредни сетбола пред Надал, последва успешна атака на мрежата и сет аванс в сметката на световния №1.
Втората част започна равностойно, но при 3-2 и 15-40 в сервис гейма на Вердаско Рафаел Надал повиши рязко оборотите и след няколко атаки от форхенд достигна до пробив, който се оказа и решаващ за изхода на втория сет.
Световния №1 заиграваше все по-добре, което доведе до  ранен пробив и преднина от 2-0 в негова полза на старта на третата част.  В последните няколко гейма на двубоя двамата тенисисти направиха някои изключителни изпълнения, предизвикали бурните аплодисменти на публиката, но Рафа бе безпогрешен в своите сервис геймове и не даваше никаква възможност на Вердаско да върне пробива. Стигна се до 5-4, когато Надал сервираше за победата, водачът в световната ранглиста получи два поредни мачбола, възползва се още от първата си възможност и след близо два часа и половина игра се поздрави с 11-тата си победа срещу Фернандо Вердаско.
В опит да се класира за първи път в кариерата си за финал на US Open Рафаел Надал ще се изправи срещу Михаил Южни. Двамата са играли общо 11 пъти, като испанецът има седем победи и четири загуби., а единственият мач помежду им на US Open завършва 6-3, 5-7, 7-6(5), 6-1 в полза на руснака.