МОМЧЕТАТА НА КРАСИМИР КОЕВ ТРИУМФИРАХА В АЛБЕНА

Отборът на Добруджа триумфира като победител в международния детско-юношески турнир по футбол „Морски звезди”, който се проведе в Албена.

В последния си мач възпитаниците на треньора Красимир Коев тотално надиграха състава на Хасково и заслужено спечелиха с 4:2, а този успех им донесе първото място в надпреварата при момчетата, родени през 1996 г. Преди този двубой добричкият тим имаше в актива си две победи – над Черноморец (Балчик) с 9:3 и над Лъвчетата (София) с 5:1, и едно равенство – с Олимпиец (Украйна) 3:3 В осмото издание на турнира участваха 40 отбора от четири държави – Украйна, Турция, Кипър и България.
Мачът с Хасково започна повече от добре за добруджанци. Още във 2-ата мин. Октай Орлинов бе изведен сам срещу вратаря на съперника. Той не сгреши и откри резултата – 1:0 за Добруджа. Нашите момчета продължиха да атакуват, но след грешка в отбраната ни се стигна до възстановяване на равенството. При резултат 1:1 завърши първото полувреме. След почивката „жълто-зелените” бяха пълни господари на терена и набързо вкараха три гола – два пъти се разписа Антон Славков, а четвъртото попадение за добричкия тим отбеляза Иван Пламенов. Отборът на Хасково вкара втория си гол в последната минута на мача от дузпа.
Сред призьорите в турнира ”Морски звезди” се нареди и отборът на Добруджа при родените през 1994 г. В мача за 3-4 място възпитаниците на Иво Кискинов победиха Чавдар (Етрополе) с 2:0, като головете отбелязаха Божидар Димов и Стефан Христов.