МОМЧЕТАТА НА КРАСИМИР КОЕВ ИЗПУСНАХА ПОБЕДАТА

В третия ден на международния детско-юношеския турнир по футбол "Морски звезди", който се провежда в Албена, отборът на Добруджа с треньор Красимир Коев завърши наравно 3:3 с тима на Олимпик от Украйна в среща от надпреварата при родените през 1996 г.

Съперникът на нашите момчета поведе още във 2-ата мин., но до почивката резултатът бе вече 3:1 за добричкия тим след попадения на Явор Стоянов, Октай Орлинов и Антон Славков. След почивката двата тима продължиха да играят нападателно и головите ситуации се редуваха пред двете врати. След грешки на бранителите в жълто-зелени екипи десет минути преди края на мача резултатът бе изравнен - 3:3. И точно тогава малшансът споходи малките добруджанци. След удар на Антон Славков топката срещна гредата, а четири минути преди края на редовното време Иван Пламенов пропусна да вкара от дузпа. Утре възпитаниците на Красимир Коев почиват, а в петък от 8.30 часа ще играят със състава на Хасково.
При момчетата, родени през 1994 г., отборът на Добруджа с треньор Иво Кискинов разгроми състава на Костинброд с 6:1. С актив от 7 точки добричкият тим зае второ място в крайното класиране в своята група. Първи е съставът на столичния Септември, който е със същия точков актив, но има с един гол по-добра голова разлика. На полуфинала добруджанци ще играят с първия в другата група - състава на Банско.
Неуспешен бе днешният ден за отбора на Добруджа при момчетата, родени през 1997 г. Възпитаниците на Минчо Кондов загубиха с 0:6 от отбора на Христо Стоичков - Чавдар (Етрополе).