ШАБЛА ШАМАРОСА СПАРТАК (ВАРНА), СПОРТИСТ ВЗЕ РЕГИОНАЛНОТО ДЕРБИ

Днес се изиграха срещите от първия кръг от първенството на Сивероизточната "В" група. Шабла надделя с 1:0 над Спартак 1918 насред Варна, а Спортист (Генерал Тошево) победи с 1:0 Септември 98 (Тервел) в дербито на Добричка област. В останалите мачове се получиха следните резултати: Рапид (кв.Дивдядово, Шумен) - Тополите (Тополи) 1:5, Белица (Белица) - Преслав (Велики Преслав) 0:0, Скрита сила (Мъдрево) - Суворово (Суворово) 0:3, Две могили (Две могили) - Черноломец 04 (Попово) 1:0, Бенковски (Бяла) - Макак 2008 (Шумен) 2:2, Черноморец 2003 (Бяла) - Кубрат 2007 (Кубрат) 2:2 и Ботев 2008 (Нови пазар) - Девня (Девня) 1:1.

Спартак загуби във Варна от Шабла, отборът на феновете громи в Дивдядово
Спартак загуби с 0:1 от Шабла във Варна в първа среща от новото първенство във В група, съобщава ВарнаУтре.бг.
Повече от 55 минути момчетата на Димитър Трендафилов играха с човек повече, след като още в 37-та минута Георги Иванов от гостите получи втори жълт картон. Победното попадение отбеляза Бойчо Марев малко преди края. В 85-та минута той получи прекрасен извеждащ пас по лявото крило от Стойчо Попчев, скъси ъгъла към наказателното поле, литна двама защитници на Спартак и с премерен удар по земя се разписа.
Единственото чисто положение в мача за Спартак изтърва Денис Андреев. По средата на второто полувреме Илчо Илчев напредна по дясното крило, пусна пас успореден на вратата и Андреев от 4 метра оцели лявата странична греда.
От своя страна гостите пропуснаха два пъти сами срещу Мирослав Марков. И двата пъти Ангел Георгиев беше в голови ситуации, но се забави и топката му бе отнета.
Фенският Спартак победи с 5:1 като гост Рапид (Дивдядово). Марин Петров откри резултата след точно изпълнена дузпа. Марко Илич увеличи на 2:0, след което домакините намалиха. Последва ново попадение на Илич и два гола на Иван Караджов за крайното 5:1.