"СИНЯТА ЛАВИНА" ПОМЕТЕ ИРЛАНДЦИ НА "ГЕРЕНА"

Отборът на Левски започна повече от впечатляващо сезон 2010/2011, след като размаза с 6:0 ирландския Дъндок във втория предвaрителен кръг на Лига Европа на стадион "Георги Аспарухов".

Около 10 000 привърженици на "сините" останаха изключително доволни от дебюта на треньора Ясен Петров и неговите избраници, които направо пометоха гостите и си осигуриха участие в следващата фаза преди реванша другата седмица. Головете за Левски отбелязаха Христо Йовов (11), Дани Младенов (13,46), Гара Дембеле (42) и Исмаил Иса (85, 90).
Интересното е, че след попадението на Бижутера всичките пет гола бяха дело на играчи, пристигнали това лято на "Герена” - Младенов от Пирин, Дембеле от Локомотив Пловдив и Иса от Лакомотив Мездра.
Играчите в синьо от първата минута взеха инициативата и с много голямо желание за победа, както и с много повече качества от слабия си противник, започнаха да създават голови положения. Христо Йовов откри в 11-ата минута. Десетката на "сините" бе най-съобразителен при центриране от корнер пред вратата на гостите след грешка на стража Чери и отбеляза първото попадение за 26-кратния шампион на България през настоящия сезон. 120 секунди по-късно при бърза атака Веско Минев намери Младенов и новото попълнение на "сините" с диагонален удар удвои. Това бе неговият първи официален мач за столичани.
Последваха няколко добри атаки за момчетата на Ясен Петров, които бяха пропилени, а в 25-ата минута Макгъиган нацели дясната греда на Георги Петков с глава. В 41-ата минута Гара Дембеле със страховит удар направи резултата класически. Преди това "сините" пропуснаха още няколко възможности да вкарат гол. Влади Гаджев, Тасевски и Жоазиньо нямаха късмет.
Втората част започна още по-силно за Левски и след невероятен пас на Милиев Младенов пусна технично топката покрай Чери, вкарвайки втория си гол в мача. До края на срещата всичко бе решено, а с подкрепата на своята публика "сините” се опитаха да вкарат още няколко гола, но стражът Чери се справи блестящо на два пъти при удари на Дембеле. Жоазиньо пък нацели гредата и стражът спаси при добавката на Стефан Станчев. Петров замени Йовов, Дембеле и Тасевски с Балтанов, Александров и Иса, като последният само за 13 минути на терена вкара два гола след подаване на Веско Минев и добра атака на Гаджев и оформи крайното 6:0.
Така Левски очаква следващия си съперник в Лига Европа, който ще стане ясен утре, след като реваншът в Ирландия на практика е само протоколен. Феновете на 26-кратния шампион останаха доволни от видяното тази вечер на "Герена” и изпратиха своите любимци с бурни аплодисменти и скандирания: "Сини шампиони”.
ЛЕВСКИ - ДЪНДОК 6:0
1:0 Йовов (11)
2:0 Младенов (13)
3:0 Дембеле (41)
4:0 Младенов (46)