БРАЗИЛИЯ ОТПАДНА ОТ МОНДИАЛА В ЮАР

Холандия отстрани Бразилия от световното първенство по футбол в ЮАР. "Лалетата" излъгаха "кариоките" с 2:1 и се класираха за полуфиналите. Бразилия откри резултата в 10-ата минута с гол на Робиньо, преодолял Стекеленбург след прекрасен пас на Фелипе Мело. След почивката холандците обърнаха резултата в своя полза.

В 53-ата минута Мело се опита да изчисти, но вкара топката в собствената си врата. В 68-ата минута Робен изпълни ъглов удар отдясно, Дирк Кайт с глава продължи към вратарското поле, където Уесли Снайдер бе оставен непокрит и с глава направи 2:1 за Холандия. Следващият съперник на европейците ще бъде победителят от срещата по-късно тази вечер Уругвай-Гана.