ГЕРМАНИЯ УДАРИ АНГЛИЯ В СУПЕРМАЧ

Германия унизи Англия с 4:1 на световното първенство по футбол в ЮАР в интересен мач и се класира за четвъртфиналите. Бундестима откри резултата в 20 минута. Вратарят Нойер изстреля топката в полето на Англия, Клозе се пребори с Матю Ъпсън и технично прати топката във вратата. Подолски покачи на 2:0 в 32 минута. 5 мин. по-късно Ъпсън намали на 1:2 с глава. В 38 минута дойде и най-интересни момент в мача.

Лампард стреля отдалеч, топката се удари в напречната греда и тупна повече от метър зад линията, но страничният рефер, както и главния не отсъдиха гол. През втората част немците реализираха още два гола, реализирани от Томас Мюлер в 67 и 70 мин. Победителят от този двубой ще се изправи срещу надделелия в сблъсъка между Аржентина и Мексико, които играят по-късно днес.