ДОБРОТИЦА ОСТАНА НА КРАЧКА ОТ ОТЛИЧИЯТА

Колоездене

231 състезатели от 23 клуба взеха участие в държавно първенство по колоориентиране. Сред тях имаше и десетина представители на клуб Добротица (Добрич). Шампионатът започна със спиртовата дистанция. Всички добрички състезатели завършиха успешно.

Най-предни класирания имаха Димитър Грозев (М 20) и Красимир Ненов (М 55), които заеха 5 места. Николай Генова (М 40), стана шеста. Кристина Тодорова (Ж 16) се класира на 7 място, а Яна Маджарова (Ж 14) на 9 място.

В дългата дистанция Желязко Генов (М 14) успя да се пребори с голяма конкуренция на близо 40 състезатели в своята група, но минута не му достигна за бронзовия медал. Същата участ имаше и Красимир Ненов при М 50. Кристина Тодорова успя да достигне до почетното 6-о място.

И трите щафети на Добротица завършиха успешно. Най-добро класиране имаше щафетата в група М 20 с участници: Димитър Грозев, Денис Ервин и Кристина Тодорова, която зае 4 място. Щафетата в група М 14 с участници Желязко Генов, Яна Маджарова и Атанас Марков се класира на 8 място, а мъжката щафета при елита М 21 с участници: Красимир Ненов, Димитър Станчев и Николай Генов зае почетното 10-то място.

През юли и август представителите на Добротица ще участват в турнири в Шкорпиловци и Шумен.