БРАЗИЛИЯ ПОДЧИНИ ДИВИТЕ СЛОВОНЕ ОТ КОТ Д'ИВОАР

5-кратният световен шампион Бразилия постигна втора победа на шампионата в ЮАР. Този път тимът на селекционера Дунга се наложи с 3:1 срещу Кот д'Ивоар. Мачът започна отлично за 5-кратните световни шампиони и още в първата минута Робиньо можеше да открие, но не успя да уцели вратата след като прехвърли стража на Кот д'Ивоар.

До края на мача не се случи нищНа свой ред африканците също опитаха да организират няколко атаки, но пробваха предимно удари отдалеч, без да стигнат до чисто голово положение.
В 25-ата минута красива бразилска атака завърши със страхотен гол на Луиш Фабиано, който изведе Бразилия напред - 1:0. Нападателят разстреля отблизо вратарят на Кот д'Ивоар след като се измъкна от защитата.
Втората част започна в не особено високо темпо. В 50-ата минута обаче Бразилия стигна до втори гол, дело отново на Луиш Фабиано. Той елиминира трима африканци, остана очи в очи с вратаря и го преодоля.
Само три минути по-късно Дрогба можеше да намали, но ударът му с глава премина на сантиметри от вратата на Жулио Сезар.
В 62-ата минута преднината на Бразилия стана класическа. Кака проби отляво, пусна топката успоредно на голлинията и тя бе засечена от Елано за 3:0.
След това попадение бразилците започнаха да се забавляват и да играят повече за публиката, а африканците ставаха все по-нервни. Все пак те стигнаха до попадение в 79-ата минута. Жуан и Лусио проспаха дълго центриране към Дрогба, който изкочи от дълбочина и прати с глава топката в мрежата за 1:3.
В 87-ата минута Кака получи втори жълт и съответно червен картон. Играчът на Реал (Мадрид) се препречи и бутна без топка играч на Кот д'Ивоар, за което получи второ официално предупреждение.
До края на мача не се случи нищо по-интересно и резултатът остана непроменен - 3:1 за Бразилия. В друг мач по-рано днес Италия и Нова Зеландия завършиха 1:1. svetovno.btv.bg