УРУГВАЙ СЪКРУШИ ДОМАКИНИТЕ

Уругвай записа категорична победа с 3:0 над домакините на световното първенство по футбол - Южна Африка. Форлан изведе латиноамериканците напред в резултата в 24-ата минута. Той шутира от около 20 метра метра и след рикошет, топката прехвърли стража и влезе във вратата. В 76-ата минута Луис Суарес изкочи зад гърба на южноафриканската защита и бе съборен от вратаря Куне, който получи червен картон. Зад топката застана Диего Форлан, който бе точен за втори път в срещата.  В продължението на двубоя Парейра фиксира крайното 3:0. С тази победа уругвайците направиха сериозна крачка към осминафиналите на Мондиала.