ПЪРВИ ТОЧКИ ЗА ИВЕЛИН ИВАНОВ ЗА СВЕТОВНАТА КУПА

Колоездене

Възпитаникът на Георги Друмев от клуба по колоездене Добрич 1905 -  Ивелин Иванов, спечели първите си точки за световната купа. Добруджанецът завърши сред най-добрите в два международни класика в сръбския град Нови сад. В първия ден той е финиширал седми на 115 км, а във втория ден завършил 12-и. В надпреварата, която е била за юноши старша възраст, са се включили 146 колоездачи.

“Иво се представи страхотно. Много съм доволен от неговото участие. Възхитен съм от организацията на домакините, които преди стартовете популяризираха колоезденето с детско състезание. Иво се представи най-добре от петимата ни национали, независимо че имаше проблеми с веригата, спука две гуми, счупи предна капа” - заяви Георги Друмев, който до края на календарната година е натоварен с функциите на помощник-треньор на националите - юноши младша и старша възрасти. Наставник на представителните ни гарнитури ще бъде Живко Димитров.
От петък до неделя добричлии ще участват в турнира за купа “Несебър”, която е за всички възрастови групи, без мъже. След това юношеските ни национали ще застанат на старт в Молдова, където в групата ще бъде включен и братът на Ивелин Иванов - Йордан Иванов.