ВЕТЕРАНИТЕ НА ДОБРИЧ СЕ ЗАВЪРНАХА ЗЛАТНИ ОТ “СИНИТЕ КАМЪНИ”

Колоездене

Ветераните на “Добрич 1905” отново окупираха първите места. Това стана в едно от най-престижните състезания у нас – купата “Сините камъни” в Сливен. На старта във всички възрастови групи в Града на Войводите застанаха общо 30 добруджанци. В колокритериума Никола Димитров пръв пресече финалната линия при ветераните от 40 до 50 години. Трети остана Димо Димитров.

Иван Йорданов бе най-бърз при 50-60-годишните. В изкачването на връх “Българка”, което бе с дължина 10 километра, Димитров и Йорданов отново летяха със скоростта на вятъра и нямаха равни на себе си в своите групи. Трети при 50-60-годишните се класира Алберт Кох – холандец, който се състезава за добричлии. При над 60-годишните Димитър Хаджиев пресече финала с четвърто време.

Шампион в колокритериума (45 км, със спринт за точки на всяка втора обиколка) стана Ивелин Иванов, който по безапелационен начин достигна до най-високото стъпало на почетната стълбичка при юношите старша възраст. Призовите места в тази група атакуваха близо 60 колоездачи.

№1 на същата дистанция, но в колокритериума при мъжете стана Красимир Коев. Той изпревари над 40 велосипедисти, за да донесе поредната купа за родния си клуб.