ЧЕРНОМОРЕЦ ДЕТРОНИРА КАЛИАКРА И СЕ КЛАСИРА ЗА ФИНАЛА НА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ

Калиакра пропусна всичките дузпи

Отборът на Черноморец (Поморие) детронира Калиакра (Каварна) на стадиона в Поморие и се класира за финала за Купата на България. Момчетата на Петър Хубчев победиха Калиакра след изпълнение на дузпи, след като резултатът в редовното време завърши 1:1. Двубоят между двата тима започна по-добре за гостите от Каварна, които натиснаха здраво домакина Черноморец. Въпреки това, първият шанс се откри пред момчетата на Петър Хубчев, които в 5-ата минута изпуснаха много добро положение за гол, след като ударът с глава на Костадинов не намери очертанията на вратата.

Гостите от Каварна обаче веднага се активизираха и в 12-ата минута Делчо Стоилов откри резултата.
В ситуацията, стражът на домакините Янко Георгиев изпусна една центрирана топка, която защитата не успя да избие, и коженото кълбо на 2-3 пъти попадна в краката на футболистите на гостите, които бяха в наказателното поле на поморийци. В крайна сметка Стоилов бе най-съобразителен и с плътен удар разпечата вратата на Черноморец.
В 28-ата минута гостите можеха да удвоят преднината си, но Иван Петков направи много сериозен пропуск, след като получи прекрасен пас от голмайстора Делчо Стоилов.
Домакините от Поморие постепенно заиграха доста по-добре и в 33-ата минута Цветан Филипов изравни резултата с феноменален гол. В ситуацията, той спря на гърди центриране на свой съотборник и с ефектен ножичен удар възстанови статуквото.
През второто полувреме играта бе доста по-накъсана и опасните ситуации пред двете врати се брояха на пръсти.
В 67-ата минута Георги Чакъров излезе на чиста позиция, но не успя да се възползва от шанса си и ударът му бе неточен.
Три минути по-късно пък капитанът на гостите Иван Райчев получи заслужен жълт картон.
В 75-ата минута гостите от Каварна имаха възможност за гол, но стражът на домакините Георгиев парира удара на футболист на каварненци.
Пет минути по-късно страстите на терена се нажежиха, Георги Костадинов и Иван Петков се сблъскаха и това едва не доведе до сбиване между играчите на двата отбора.
В 88-ата минута капитанът на гостите Иван Райчев получи втори жълт и съответно червен картон за грубо нарушение.
Двата тима не се победиха през редовното време и трябваше да играят продължения.
В първото продължение нямаше особено интересни положения, докато през второто продължения нещата бяха доста по-различни.
Малин Орачев имаше перфектен шанс да донесе победата на Черноморец, след като негов удар от пряк свободен удар, минути преди края на второто продължение, бе уловен с мъка от стража на Калиакра Добрев.
В последната секунда на второто продължение пък Четин Садула можеше да донесе победата на каварненци, но пропусна.
Гостите от Каварна тотално се изложиха при изпълнението на дузпите, след като нито един от футболистите на Калиакра не успя да вкара своята дузпа.
От своя страна Цветан Филипов, Любомир Божинов и Георги Костадинов вкараха своите дузпи за домакините, а единственият пропуск бе за Станимир Митев.
От състава на Каварна Детелин Димитров, Александър Събев и Георги Кючуков пропуснаха.
В крайна сметка домакините успяха да се класират за финала на Купата на България.
ЧЕРНОМОРЕЦ: 1. Георгиев, 8. Костадинов, 10. Митев, 11. Цв. Филипов, 14. Манев (74 - В. Филипов), 17. Чакъров, 18. Коев, 20. Пехливанов, 22. Орачев - к, 25. Димов, 32. Божинов;
КАЛИАКРА: 1. Добрев, 30. Бонев, 4. Димитров, 9. Петков (99 - Абрашев), 14. Райчев - к, 16. Стефанов, 17. Кючуков, 18. Стоилов (86 - Гр. Иванов), 20. Михайлов (90 - Андонов), 22. Садула, 25 Събев;