ДОБРИЧКИ КОЛОЕЗДАЧ СЕ СЕБЕРАЗДАДЕ МАКСИМАЛНО ЗА СВОЙ СЪОТБОРНИК

Колоездене

Националният селекционер Тодор Колев: Стоян Стоянов беше перфектен при изпълнението на задачите, които му дадох

Голям успех – 3-то място в крайното класиране, извоюва топколоездачът на пловдивския Цар Симеон 1898 Борислав Иванов на силния международен тур по колоездене на шосе "Баня Лука – Модрич - Белград Класик", от категория 1.2. В жестока конкуренция в първия състезателен ден 21-годишният роден ас на педалите завърши 12-ти, а във втория той изкова третото място.

Иванов е убедително първи и в крайното подреждане на тура при състезателите до 23 години.

Във финалния спринт Борето Иванов изпревари мощния словенец Роберт Вречер и извоюва третото място, финиширайки с еднакво време с времето на победителя Матей Марин, също от Словения. Турът "Баня Лука – Модрич- Белград Класик" тази година бе изключително силен. Той бе включен в местната верига "Делта Тур" и бе валиден за класацията в „Юръп тур”. Надпреварата събра елитни колоездачи от Италия, Унгария, Словения, Босна и Херцеговина, Сърбия, Франция, Белгия и Хърватска. В нея участва и националният отбор на Япония.

”Изключително много съм доволен от представянето на колоездача от Добрич – Стоян Стоянов. Той се раздаде максимално и има голям принос за призовото класиране на своя съотборник в националния тим Борислав Иванов. Стоян бе дебютант в тима, но изпълни всички тактически указания. Впечатлен съм от неговия характер и дисциплина. Много точно той изпълни задачите, които му дадох – гони, прихваща и през цялото време да работи за лидера в отбора ни. Изпълни указанията ми перфектно”, заяви старши треньорът на националите Тодор Колев.

Днес добричлията Живко Димчев ще отпътува за Черна гора, където ще бъде механик в тамошната колоездачна обиколка. Състезанието започва този четвъртък.