САЙТЪТ ВАРНАУТРЕ: КАЛИАКРА - ЧЕРНО МОРЕ 0:0 И ОЩЕ 30 МИНУТИ ПРОДЪЛЖЕНИЯ

Варненският сайт varnautre.bg пряко предава четвъртфиналната среща от турнира за Купата на България в Каварна между местния Калиакра и Черно море. Редовното време приключи при резултат 0:0, като в началото на втората част Четин Садула бе близо до гола за каварненци. Следват две продължения по 15 минути. При ново равенство следват дузпи. Ето как протече срещата до този момент:

Състав на Калиакра: Добрин Добрев, Антон Димитров, Иван Петков, Иван Райчев, Стоян Стефанов, Георги Кючуков, Делчо Стоилов>Георги Станчев, Валери Михайлов, Четин Садула, Александър Събев и Милен Бонев. Старши треньор: Филип Филипов
Състав на Черно море: Илко Пиргов, Адемар Жуниор>Юруков, Радослав Бачев, Никола Домакинов, Танко Дяков, Атанас Борносузов, Даниел Димов, Георги Божилов>Тодор Колев, Александър Александров - Сашо, Александър Александров - Сашко, Ели Маркес>Герасим Заков. Старши треньор: Велизар Попов
Главен съдия: Николай Йорданов. Помощници: Венцислав Гаврилов и Веселин Мишев

19:11
На стадиона вече присъстват около 1000 фенове от Варна. Публиката на домакините също започва да пълни отделените сектори и най-вероятно за началото на мача съоръжението ще се напълни.

19:29 Начало на срещата. Домакините са изцяло в синьо, а гостите от Варна - в зелено-бяло.

3'
Срещата започва с лек натиск на гостите от Варна и един удар на Маркес извън наказателното поле над вратата.
8' Без опасности пред двете врати в тези начални минути. Черно море по-трайно са в половината на домакините, но не създават сериозни положения. Велизар Попов имаше претенции за едно отсъждане на съдията, но засега съдийството изглежда в рамките на нормалното.
15' До момента Илко Пиргов наблюдава срещата от близо, без домакините да са навлезли сериозно в неговата половина.
18' Не знам дали поради важността на срещата или поради друга причина, но двата отбора изглеждат много сковано в началните минути. Все пак да не забравяме, че и пред двата тима се откри прекрасна възможност да спечелят ценното отличие след отпадането днес на ЦСКА, Славия и Миньор. Няма до момента сериозна опасност пред двамата вратари.
20' Първа по-сериозна възможност за варненци. Сашко центрира добре в наказателното поле, но ударът на Божилов от воле мина встрани от вратата.
23' Жълт картон за Сашо за влизане с бутоните напред в центъра на терена.
Опит за удар на Иван Петков от Калиакра, но толкова слаб, че не затрудни никого от варненската защита.
28' Пет минути вече се играе изцяло в половината на Калиакра, но "моряците" стигнаха до изпълнение на ъглов удар - без успех.
31' Георги Божилов бе изведен сам срещу Добрев, но съдията вдигна засада. Според мен нарушение на правилата имаше.
34' Прекрасна възможност за Черно море. Божилов беше намерен непокрит в наказателното поле и стреля със странична ножица. Добрев изби топката, а Антон Димитров е изчисти далеч от вратата.
Жълт картон за Иван Райчев от Калиакра.
37' Удар на Борносузов от границата на наказателното поле над гредата.
38' Жълт картон и за Домакинов, за нарушение срещу Садула. Центрирането в наказателното поле на Черно море не доведе до нищо.
45' Сериозни корекции в начина на игра на варненци ще трябва да направи Велизар Попов на полувремето. Трудно по този начин Черно море ще вкара гол. Безкрайни центрирания в наказателното поле на Калиакра. Само една опасност пред двете врати, но ударът на Божилов бе спасен от Добрев.
Край на полувремето 0:0.
k05
20:27 Начало на второто полувреме. Без смени в състава на Черно море. В Калиакра на мястото на Делчо Стоилов в игра се появява Георги Станчев.
46' Страхотно шоу с факли правят феновете на Черно море. Гръмнаха за съжаление и 2-3 бомбички.
47' Невороятни пропуски на Калиакра. Влезлият на полувремето Станчев излезе сам срещу Пиргов. Стражът на варненци отби удара, топката попадна в Петков и отново Пиргов спаси гостите.
49' Какво играе Черно море? Четин Седула е оставен сам в малкия пеналт и добре, че ударът излезе в аут.
Страхотни пропуски на Калиакра в тези минути.
53' Леко затишие на терена. Калиакра обаче играят по съвсем различен начин в тези минути. Домакините атакуват доста повече и създават положения.
56' Адемар напуска и в игра за Черно море се появява Юруков.
58' Продължават яловите атаки на Черно море. Варненци не са създали нищо опасно през това полувреме.
61' Нова смяна в състава на Черно море. На мястото на Божилов влиза Тодор Колев.
63' Две поредни центрирания в наказателното поле на Калиакра са избити от защитниците.
66' Опасно нарушение пред вратата на Калиакра. Ударът на Юруков е избит в ъглов удар.
Центрирането на Борносузов намери Тошко Колев, но той остана под топката и не успя да нанесе опасен удар.
Велизар Попов ще извърши и последната си смяна. В игра след малко ще се появи Герасим Заков.
70' Жълт картон за Бачев. Заков вече е на терена. Ели Маркес седна на пейката.
73' Съжалявам, че трябва да го напиша, но през второто полувреме Черно море не играе нищо.
Нова опасна контра на Калиакра. Добре, че Иван Петков не намери добре топката и ударът му не се получи опасен.
79' Замирисва на продължения. Черно море не играе нищо, Калиакра се опитват да създадат положения, но завършващият пас е неточен.
Борносузов бие директно от пряк свободен удар от около 40 метра. Доста несериозно изглежда това.
88' Поредно центриране от пряк свободен удар в полето на Калиакра, но топката е избита. Наистина отиваме към продължения.
89' Опасен пряк свободен удар на метър пред наказателното поле на Калиакра.
Юруков е зад топката. Шут на Юруков и невероятно спасяване на вратаря на домакините.
Три минути добавено време.... Отиваме на продължения.
Ново нарушение за Черно море. Ще има центриране в полето на домакините.
Борносузов получава жълт картон след като уцели стената и фаулира противников играч.