КАЛИАКРА ОТСТЪПИ С 0:1 НА МОНТАНА В ПОСЛЕДНИЯ МАЧ ОТ ГРУПОВАТА ФАЗА

Монтана постигна минимална победа с 1:0 над Калиакра (Каварна) в последната си среща в група „Б” на турнира Албена къп. Срещата се състоя на тренировъчното игрище с изкуствено покритие в Каварна, но за пръв път – при нормални условия за игра -  температура 6-7 градуса над нулата и без никакъв вятър. Единственото попадение в срещата вкара с глава бразилският централен нападател Луис Едуардо след като Радослав Димитров му центрира топката при атака по десния фланг.

През второто полувреме Калиакра постигна териториален превес  с множество удари по целта. Диян Кателиев пропусна два пъти, Детелин Андонов също се размина веднъж  с успеха, Милен Бонев получи последната възможност да изравни в 75-ата минута, но вратаря на съперника изби топката в ъглов удар.
Пет минути преди края Симеон Мечев от Монтана реши да изненада каварненския вратар с топовен изстрел от 25 метра,  но ударът му срещна гредата над Добрин Добрев.
Калиакра: Добрев, Дет. Димитров, Петков, Кателиев, Райчев, Стефанов, Кючуков, Андонов, Михайлов, Станчев, Бонев (Радомиров, Иванов, Абрашев, Караджов, Христов, Събев.
Монтана: Бахтарлиев, Г. Иванов, Илиев, Едуардо, В. Иванов, Чипилов, Личков, Мичев, Бойчев, Таскович, Димитров (В. Георгиев, Хикмед, Трифонов, Тодоров, Петров, Мечев, Фиданин)

Атанас Джамбазки: днес беше най-слабото ни представяне, но пък победихме

Диаметрално противоположни мнения за играта на възпитаниците си изразиха след мача Калиакра (Каварна) – Монтана от група „Б” на турнира Албена къп, загубен от каварненци с 0:1, наставниците на двата съперника.
Атанас Джамбазки, старши-треньор на Монтана, каза: „Мисля, че от трите мача в груповата фаза на турнира Албена къп днес беше най-слабото ни представяне. Но пък победихме, оказва се че има и такива мачове.”
Неудовлетворението си Джамбазки отдава на натрупаната умора от изиграните три срещи и двете тренировки между тях и изрази необходимостта от освежаване на възпитаниците си.
Старши-треньорът на Калиакра Филип Филипов пък изрази задоволство от показаното на терена от момчетата си, въпреки негативния за тях резултат.
„За пръв път играхме при добри условия от началото на турнира. Футболистите ни имаха желание за игра, създадоха много положения. Има, разбира се, какво да се желае още, малко сме назад в игровата подготовка, но съм доволен от старанието им. Създадохме доста положение, които пропуснахме, но съм доволен”, добави наставникът от Каварна.