ДОБРУДЖАНСКИ ЮНАК СЕ ЗАВЪРНА С 5 ПОБЕДИ ОТ ЗАЛАТА НА ЦСКА

Борба

5 победи постигнаха състезателите на клуба по борба Добруджански юнак в държавния личен шампионат за юноши до 19 години в свободния стил. Това обаче не се оказа достатъчно, за да се завърнат с медали. Най-близо до отличията бе най-опитният в групата Емил Русев. В кат. до 84 кг той записа две победи, но допусна тактическа грешка в решаващата схватка, която можеше да го изведе до почетната тройка. Милен Александров премери сили в най-многолюдната категория - до 66 кг. В нея се включиха 35 състезатели, а Милен приключи състезанието с две победи. Веднъж арбитърът вдигна победоносно ръката и на Димитър Костов в кат. до 55 кг.

Тимът на добричлии, водени от заслужилия треньор Петър Петров, се представи с общо петима борци. В шампионата се включиха 162 състезатели от 28 клуба.
Теодор Стоев от Левски бе обявен за най-техничен състезател на шампионата за юноши в свободната борба в залата на ЦСКА в комплекс "4-ти километър" в София. Борецът на "сините" стана първи в кат. до 74 кг. Призът за най-резултатен борец получи Михаил Янев от НСА-Академик, станал първи при 66-килограмовите.