ОЩЕ ПО ТЕМАТА: НОВА УБЕДИТЕЛНА ПОБЕДА ЗА ЛИДЕРА ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА КАЛИАКРА

Волейбол

Отборът на Калиакра (Каварна) записа нова победа в първенството на мъжката Висша лига на НВЛ.  Лидерът в класирането се наложи като гост с 3:0 (25:21, 26:24, 25:17) над УНСС (София). Срещата започна равностойно в първия гейм, като и двата отбора успяваха да печелят разиграванията при начален удар на противника.  Разликата в резултата се поддържаше две точки в полза на гостите до второто техническо прекъсване.  В заключителните моменти на гейма отборът на Калиакра демонстрира постоянство и обиграност, като не допускаше индивидуални грешки, докато Икономистите загубиха цели шест начални удара, което доведе до спечелване на частта от гостите с 21:25.

Психологическата развръзка на срещата дойде във втория гейм, който беше изключително равностоен, като и двата отбора бяха убедителни при отиграванията на крайните си нападатели.  При резултат 23:22 в полза на УНСС, домакините имаха възможност на три пъти да постигнат 24-та точка, но отборът на Калиакра успя на три пъти да спаси в защита и да спечели разиграването, изравнявайки резултата за 23:23.  Последваха нападения в аут от страна на нападателите на УНСС, и то при единична блокада на гостите, което предопредели изхода на гейма, завършил 24:26 за Калиакра.

През третия гейм отборът-домакин беше напълно обезверен и допусна цели осем директни точки в посрещане след асове или контра топки.  Слабото посрещане обърка организацията в нападение на УНСС, чиито нападатели бяха спирани от блокадата на Калиакра.  Така закономерно срещата приключи за по-малко от един час игра.

Отборът на Калиакра демонстрира изключително стабилна и разнообразна игра във всички елементи през цялата среща, за което основна заслуга имат играещият треньор Петър Дочев и разпределителят Александър Енков.  УНСС отново демонстрира непостоянство и липсата на победа в собствената си зала му отрежда незавидно място в дъното на временното класиране във Висшата лига.

N Отбор М П З ГР ГС Точки ТС Т
1 Калиакра (Каварна) 9 8 1 24:11 2.182 825:757 1.090 22
2 КВК Габрово (Габрово) 10 6 4 22:13 1.692 829:760 1.091 19
3 Черно море БАСК (Варна) 8 4 4 16:16 1.000 695:711 0.977 12
4 УНСС (София) 10 3 7 17:21 0.810 845:868 0.974 12
5 Виктория Волей (Пловдив) 10 4 6 16:23 0.696 835:880 0.949 11
6 Миньор (Перник) 9 3 6 15:21 0.714 789:798 0.989 10
7 Дунав (Русе) 8 4 4 12:17 0.706 611:655 0.933 10