КАЛИАКРА - ШАБЛА 4:0

Калиакра (Каварна) победи с 4:0 третодивизионния Шабла в първата контрола от предсезонната си подготовка.  Головете отбелязаха Георги Станчев в 34-ата,  Иван Петков в 50-ата и 80-ата и Валери Михайлов в55-ата минута на мача. Ударите на Георги Кючуков и Иван Караджов срещнаха напречните греди на вратата на Шабла.

Старши треньорът на домакините Филип Филипов използва два различни състава, които играха през първото и второто полувреме, всяко от което по 40 минути. В тима от Каварна играха ганайците Принс Абиалса и Лаурен Петех, Валери Михайлов и Александър Събев, които са на проби в отбора.
„Доволен съм от показаното, стараха се момчетата, но се вижда, че игрово все още не сме добре подготвени, защото досега работехме над физическата подготовка”, каза след мача наставникът на Калиакра. Той отказа да коментира представянето на футболистите, които са на изпитание в отбора, защото все още нямал цялостна представа за възможностите им.
„Според моментното състояние на отбора се опитахме да бъдем спаринг на Калиакра” добави треньорът на Шабла Димчо Филев. „Съперникът е с много класи над нас, но проверката беше  полезна и за отбора на домакините, и за гостите”, добави Филев.
Контролата се игра на идеално почистения от снега тренировъчен терен с изкуствено покритие. Следващата проверка на тима от Каварна е в събота от 11 часа, когато на същото игрище ще приеме Доростол (Силистра).