VIVACOM 4G мобилна мрежа
   Информационна агенция "Център Спорт"  centersport@abv.bg, +359 886 01 53 91

Създаден на 1 октомври 2009 г. Първият спортен сайт на Добричка област  facebook.com/centersport.org

СПОРТНАТА 2010 ГОДИНА - ЗИМНА ОЛИМПИАДА И ФУТБОЛЕН МОНДИАЛ

Спортен календар за 2010 година


ЯНУАРИ

1-17 Рали "Дакар"
4-10 Биатлон, СК в Оберхоф (Гер)
6-10 Ски алпийски дисциплини, СК: Спускане и Супер-Г в Хаус им Енсталу, Австрия (жени)
6 Ски алпийски дисциплини, СК: Слалом в Загреб, Хърватия (мъже)
7 Волейбол, Шампионска лига: Уникаха (Исп) - ЦСКА
9-10 Ски алпийски дисциплини, СК: Слалом и гиг. слалом в Аделбоден, Швейцария (мъже)
11-17 Биатлон, СК в Руполдинг (Гер)
12 Волейбол, Шампионска лига: Тур (Фр) - ЦСКА
12 Ски алпийски дисциплини, СК: Слалом във Флахау, Австрия (жени)
15-17 Ски алпийски дисциплини, СК: Спускане, слалом и комбинация във Венген, Швейцария (мъже)
16-17 Ски алпийски дисциплини, СК: Слалом ш гиг. слалом в Марибор, Словения (жени)
18-24 Биатлон, СК в Антхолц-Антерселва (Ит)
18-31 Тенис, Austrаlian open
19-24 Ски алпийски дисциплини, СК: Спускане, слалом, Супер-Г и комбинация в Кицбюел, Австрия (мъже)
19-31 Хандбал, ЕП за мъже в Австрия 20 Волейбол, Шампионска лига: ЦСКА - Зенит (Рус)
20-24 Ски алпийски дисциплини, СК: Спускане, гиг. слалом, Супер-Г в Кортина Д'ампецо, Италия (жени)
22-23 Ски алпийски дисциплини, ЕК: Слалом в Банско (мъже)
24-30 Фигурно пързаляне, ЕП в Швейцария
26 Ски алпийски дисциплини, СК: Слалом в Шладминг, Австрия (мъже)
27-31 Ски алпийски дисциплини, СК: Спускане Супер-Г и комбинация Сейнт Мориц, Швейцария (жени)
30-31 Ски алпийски дисциплини, СК: Слалом и гиг. слалом в Кранска Гора, Словения (мъже)

ФЕВРУАРИ

7 Американски футбол, Супербол във Флорида
16-21 Бокс, турнир "Странджа" в Пловдив
20 Лека атлетика, Балканско първенство в зала в Атина (Гър)
27 Футбол, "А" група: Първи пролетен кръг
27-28 Борба, Международни турнири "Дан Колов" и "Никола Петров" в Бургас

МАРТ

2-7 Ски алпийски дисциплини, СК: Спускане, Супер-Г и комбинация в Кранс Монтана, Швейцария (жени)
4 Ски алпийски дисциплини, СК: Спускане и Супер-Г в Квитфил, Норвегия (мъже)
9-14 Ски алпийски дисциплини, СК: Финали в Гармиш Партенкирхен, Германия (мъже и жени)
10-14 Биатлон, СК в Контиолахти (Фин)
12-14 Лека атлетика, СП в зала в Доха, Катар
12-14 Формула 1, Гран при на Бахрейн
16-21 Биатлон, СК в Холменколен (Нор)
19-20 Шорттрек, СП в София
21-27 Фигурно пързаляне, СП в Япония
23-28 Биатлон, СК в Ханти-Мансийск (Рус)
25-28 Формула 1, Гран при на Австралия
26-28 Художествена гимнастика, турнир "Жулиета Шишманова" в Бургас
30-31 Футбол, Шампионска лига: 1/4-финали, първи срещи

АПРИЛ

1 Футбол, Лига Европа: 1/4-финали, първи срещи
2-4 Формула 1, Гран при на Малайзия
2-11 Вдигане на тежести, ЕП в Минск
6-7 Футбол, Шампионска лига: 1/4-финали, реванши
8 - Футбол, Лига Европа: 1/4-финали, реванши
13-18 Борба, ЕП в Баку
14-18 Бадминтон, ЕП в Манчестър
16-18 Формула 1, Гран при на Китай
20-21 Футбол, Шампионска лига: 1/2-финали, първи срещи
21-10 май Шахмат, Мач за светововната титла между Веселин Топалов и Вишванатан  Ананд в София
22 Футбол, Лига Европа: 1/2-финали, първи срещи
27-28 Футбол, Шампионска лига: 1/2-финали, реванши
29 Футбол, Лига Европа: 1/2-финали, реванши

МАЙ

7-9 Формула 1, Гран при на Испания
8-30 Колоездене, Обиколка на Италия
12 Футбол, Лига Европа: Финал в Хамбург (Гер)
13-16 Формула 1, Гран при на Монако
14 Лека атлетика, Диамантена лига в Доха
15 Футбол, "А" група: Последен пролетен кръг
22 Футбол, Шампионска лига: Финал в Мадрид (Исп)
23 Лека атлетика, Диамантена лига в Шанхай
23-06 юни Тенис, "Ролан Гарос"
28-30 Формула 1, Гран при на Турция

ЮНИ

4 Лека атлетика, Диамантена лига в Осло
4-6 Волейбол, Световна лига: Бразилия - България
4-13 Бокс, ЕП в Москва
10 Лека атлетика, Диамантена лига в Рим
11-13 Формула 1, Гран при на Канада
11-20 Вдигане на тежести, СП за юноши в София
12 Лека атлетика, Диамантена лига в Ню Йорк
12 Гребане, Международна регата в Пловдив
12-13 Волейбол, Световна лига: Южна Корея - България
19-20 Лека атлетика, Европейско отборно първенство в Малта
19-20 Волейбол, Световна лига: Холандия - България
21-04 юли Тенис, "Уимбълдън"
25-27 Формула 1, Гран при на Европа
26 Лека атлетика, 4-ти Международен турнир "Павел Павлов"
26-27 Волейбол, Световна лига: България - Южна Корея
29-04 април Борба, ЕП за юноши и девойки в Самоков

ЮЛИ

3-4 Волейбол, Световна лига: България - Холандия
3-25 Колоездене, "Тур дьо Франс"
8 Лека атлетика, Диамантена лига в Лозана
9-11 Формула 1, Гран при на Великобритания
10 Лека атлетика, Международен турнир "Вулпев-Бахчеванов" в Пловдив
10 Лека атлетика, Диамантена лига в Гейтсхед (Вбр)
10-11 Волейбол, Световна лига: България - Бразилия
15-23 Плуване, СП по плувен маратон в Робервал (Кан)
16 Лека атлетика, Диамантена лига в Париж
21-25 Волейбол, Световна лига, финали
22 Лека атлетика, Диамантена лига в Монако
23-25 Формула 1, Гран при на Германия
27-1 август Лека атлетика, ЕП в Барселона
30-1 август Формула 1, Гран при на Унгария

АВГУСТ

4-15 Плуване, ЕП в Будапеща (Унг)
6 Лека атлетика, Диамантена лига в Стокхолм
13-14 Лека атлетика, Диамантена лига в Лондон
14-26 Младежки олимпийски игри в Сингапур
19 Лека атлетика, Диамантена лига в Цюрих
23-29 Бадминтон, СП в Париж
27-29 Формула, Гран при на Белгия
27 Лека атлетика, Диамантена лига в Брюксел
28-12 септември Баскетбол, СП в Турция
28-19 септември Колоездене, Обиколка на Испания
30-12 септември Тенис, US Open

СЕПТЕМВРИ

4-5 Художествена гимнастика, Приз "Царица Маргарита" във Варна
6-12 Борба, СП в Москва
10-12 Формула 1, Гран при на Италия
10-12 Гребане, ЕП в Португалия
18 Гребане, Международна регата "Тракия" в Пловдив
18-30 Вдигане на тежести, СП в Анталия 19-26 Художествена гимнастика, СП в Москва
23-3 отктомври Баскетбол, СП за жени в Чехия
24-26 Формула 1, Гран при на Сингапур

ОКТОМВРИ

1-2 Джудо, СП в Макао
7-10 Бадминтон, Межуднароден турнир в София
8-10 Формула 1, Гран при  на Япония
13 Супермото, Кръг от световното първенство в Долна Митрополия
17-24 Спортна гимнастика, СП в Ротердам
22-24 Формула 1, Гран при на Корея
24-10 октомври Волейбол, СП за мъже в Италия
29-7 ноември Гребане, СП в Нова Зеландия
29-14 ноември Волейбол, СП за жени в Япония

НОЕМВРИ

4-13 Фехтовка, СП в Париж (Фр)
5-7 Формула 1, Гран при на Бразилия
6-7 Тенис, "Фед Къп", финал
5-9 Волейбол, Световно клубно първенство
12-14 Формула 1, Гран при на Абу Даби
29-5 декември Тенис, Купа "Дейвис", неофициално световно първенство за мъже, финал

ДЕКЕМВРИ

2-25 Шахмат, СП за жени в Турция
7-19 Хандбал, ЕП за жени в Дания и Норвегия
15-20 Плуване, СП в 25-метров басейн в Дубай (ОАЕ)

Сходни връзки

0 брой коментари

Екипът не носи отговорност за коментарите, публикувани от посетителите.

Mun-Dobrich-reklama

 

 

izida_sport_2

СПОРТЕН КОМПЛЕКС "ИЗИДА"

Потребителски функции






Ако сте изгубили парола?

Hit Counter