ОБЗОР 2009: РЕКОРДИТЕ СЕ ОКАЗАХА МАЛКИ ХАПКИ ЗА ЮНДЕР БЕЙТУЛА

Вдигане на тежести

Шампионска година изпращат в отбора на клуба по вдигане на тежести Добруджа.

18-годишният състезател при кадетите Юндер Бейтула - с личен треньор Тодор Кирчев, бе избран за Спортист №1 на спортното училище в Добрич и Спортист №6 на града. На държавното първенство той бе с класа над останалите, а на турнира “Михаил Петров” в Габрово нанесе своя кинжален удар - счупи всички възможни рекорди в кат. до 69 кг при кадетите и направи сериозна заявка за големи успехи скоро. Юндер е многократен шампион на България. В превод от турски името му означава владетел. Шефовете в родните ни щанги се надяват името му да е предначертало изявите на спортиста и той да продължи големите български успехи на световни и европейски първенства. Юношата Йовчо Симеонов затвърди успехите в кат. до 85 кг. Амбицията на двамата състезатели е да участват на световното първенство през 2010 година и да спечелят медали.
Състезателят на “Джим” Йордан Дейков стана републикански шампион в движението изхвърляне в кат. до 69 кг при мъжете. Той завоюва сребърен медал в двубоя при мъжете и бронзов в изхвърлянето. В първия кръг на отборното първенство се класира трети, а в международния турнир във френския град Кумине бе без конкуренция.