ХАНДБАЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА ЗАГРЯХА ЗА ЦСКА С ФУТБОЛЕН МАЧ

Хандбалистите на Добруджа продължават да записват победа след победа. След впечатляващата серия от успехи в първенството и в контроли, момчетата на Георги Андреев добавиха и победа над своите най-верни фенове, само че този път в зала "Русалка" се игра футбол. Агитката на Добруджа удържа на вихреното темпо на хандбалистите само в първите 15 минути, в които резултатът бе равен - 1:1. След това, обаче хандбалистите започнаха да трупат преднина, за да се стигне до крайното 16:3.

Капитанът на ХК "Добруджа" Илиян Илиев се оказа страшилище за съперниковата врата не само с топка в ръка на хандбалния терен, но и когато излезе на стрелкова позиция с топка в краката. Основен партньор в атака на голмайстора в мача Илиян Илиев бе Иван Иванов - Змея, който показа, че знае не само как се опазва вратата суха, но и как трябва да се превземе. Бързите пробиви на Венци Петров и Антон Ганев доставяха много удобни топки на нападателите. Всички опити за гол на агитката пък срещаха сериозна преграда - Светльо Божков, сменил левия фланг на атаката с вратарския пост. Единствено Иван Веселинов и Тихомир Маринов от агитката успяха да превземат вратата на хандбалистите. С майсторски изстрели те загатнаха за потенциала на отбора на феновете. Футболната контрола бе част от подготовката на ХК Добруджа за съботното гостуване на ЦСКА. Тогава добричлии ще търсят нова разгромна победа, след като по голова разлика бяха изпреварени на върха в мъжката А група от Шумен. Добруджа и Шумен са лидери с пълен актив от точки от 5 мача. Кой ще зимува на върха ще се реши най-вероятно в последния есенен кръг в пряк сблсъсък между двата тима. До тогава добричките хандбалисти ще срещнат ЦСКА в София и Осъм в Добрич. Текст и снимка dobrudja1919.com