ПОБЕДЕН ГОЛ ЗА СВЕТОСЛАВ ТОДОРОВ

Дублиращият отбор на Литекс постигна поредна победа в шампионата. Тимът удари с 2:0 Локо (Пд) на "Лаута". Бразилецът Диего и бившият национал Светослав Тодоров вкараха головете за "оранжевите".

През първото полувреме ловчанлии имаха само едно положение пред противниковата врата, докато Локомотив нито веднъж не затрудни Евгени Александров. Литекс обаче имаше тотално превъзходство след почивката. Още в 48-ата минута Диего откри резултата. Той се възползва от пас на другия бразилец в състава - Адриано Миранда. 20 минути по-късно Миранда асистира за втория гол във вратата на домакините. Бразилецът центрира от фаул към Светослав Тодоров и добричлията с красив удар с десния крак реши мача.
"Започнахме малко отпуснато срещата, но след почивката контролирахме събитията и заслужено победихме", заяви треньорът на дублиращия отбор Петко Петков пред клубния сайт. Литекс вече има 28 точки, което му отрежда второ място в класирането. Пред ловчанлии е единствено съставът на Левски.