ДОРОСТОЛ С ЦЕННИ ТРИ ТОЧКИ ОТ МАЧА СЪС СЕПТЕМВРИ

Футболистите на Доростол 2003 надделяха с 3:2 над Септември (Тервел) в среща от 15-ия кръг на Севериозточната "В" група. Победата остави силистренци на втора позиция в трета дивизия, само на една точка от лидера Разград

Мачът започна с натиск от страна на домакините, на който септемврийци отговориха със стабилна защита. Течеше 14-ата минута, Тихомир Ченешков овладя една топка с глава в центъра на терена последва хубав пас към рожденника днес Мартин Ваклински, който от своя страна се справи с атакуващия го защитник и намери свободния Георги Бомбов, той без забавяне потърси Беадир Беадиров и след секунди топката се укроти във вратата на „Септември“. Гостите ни най-малко не се притесниха от гола, умело владееха топката и от време на време опитваха и атаки. Така неусетно дойде 28-ата минута, в която съдията Иван Кирилов посочи точката за изпълнение на дузпа, след като защитник на силистренци игра с ръка в наказателното поле. Капитана на гостите Искрен Пенчев бе безкомпромисен и с мощен удар от единайсетте метра изравни резултата. В следващите минути Мирослав Начев остана сам срещу стража Василев, но с глава не успя да го преодолее, буквално миг по-късно отново Миро Начев беше в центъра на събитията след като вкара гол, ала сега рефера маркира засада и отмени попадението. До края на полувремето „Доростол“ притисна своя съперник в неговата половина, но не му достигна майсторство и резултата остана непроменен. През втората част натиска продължи, но все нещо не достигаше. Между 50-ата и 70-ата минута бяха изпълнени близо дузина корнери, които обаче не доведоха до желания резултат. И когато надеждите се изпаряваха с всяка изминала минута, дойде поредния ъглов удар, Мартин Ваклински центрира топката и в настаналото меле капитана Даниел Георгиев някак успя да я промуши във вратата. След гола наставника на домакините Георги Иванов – Геша пусна в игра Станислав Събев, който в следващите няколко минути на два пъти се озова на изгодна позиция, но шанса му обърна гръб. В 79-ата минута Беадир Беадиров се впусна с топката в крака по лявото крило и центрира успоредно на голлинията, където сантиметри не достигнаха на Мартин Ваклински да я насочи в мрежата. И след тези пропуски може би изненадващо след грешка в отбраната гостите достигнаха до изравнително попадение, а оставащото време до края на мача беше твърде малко. Минутите течаха неуморно бързо, и когато всички на стадиона се бяха примириха с равенството и очакваха края на мача. Силистренските футболисти търсеха гола с всички останали сили и той дойде вкара го отново ветерана Даниел Георгиев в последната секунда на добавеното време. И „Доростол“ взе пълен комплект от три точки в този мач.