ВИДЕОТО НА CenterSport: ПРИПОМНЕТЕ СИ КАК БЪЛГАРИЯ РАЗПЛАКА ЦЯЛА ФРАНЦИЯ ПРЕДИ 16 ГОДИНИ

В секция Видео на CenterSport можете да си припомните как на този ден през 1993 година националният отбор на България по футбол изиграва един от най-великите мачове в историята. Воденият от Димитър Пенев тим побеждава Франция с 2:1 на "Парк де Пренс" в Париж и се класира за нейна сметка на финалите на Мондиал'94 в САЩ. България се нуждае от задължителна победа, за да завърши на първо място в групата и стига до нея с гол на Емил Костадинов в 90-та минута. Мачът тръгва зле за България, Ерик Кантона открива резултата в полза на Франция. Костадинов изравнява в средата на първото полувреме след като засича с глава центриране на Красимир Балъков от ъглов удар. Две секунди преди да изтече 90-та минута Емил Костадинов получава пас от Любослав Пенев, навлиза в наказателното поле и с мощен удар праща топката неспасяемо в мрежата - 2:1 за България!