БАЗЕЛ ОТРЕЗВИ ЦСКА С 3:1

Базел не изнесе нова лекция на ЦСКА, но все пак без никакви проблеми го победи с 3:1 в мач от група "Е" на Лига Европа. През първото полувреме Гелаберт и Александър Фрай от дузпа отбелязаха за домакините, а през втората част двата тима си размениха по едно попадение чрез Янчев за "червените" и отново Фрай за швейцарците. Като цяло мачът бе доста интересен, с много положения пред двете врати като вина за това имат и двата тима.

Иначе двубоят започна много добре за ЦСКА, които през първия половин час седяха доста добре и имаха някои възможности да затруднят отбраната на домакините, но това така и не стана. Активни бяха Владо Манчев и Маркиньос, който нанесе няколко добри удара от дистанция.
Таkа се стигна до 35-ата минута, когато удар на Гелаберт от над 25 метра рикошира в Бени Хугел и влетя във вратата на Чавдаров за 1:0.
Шест минути по-късно Бранеков повали Алекс Фрай в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. От нея потърпевшият не сгреши и оформи 2:0 за швейцарците.
Втората част започна с положения и за двете страни. За българите Маркиньос пропусна с глава да накаже грешка в отбраната на Базел.
В 60-ата минута Тодор Янчев даде надежда на тима си за нещо повече. С хубав удар от воле той преодоля вратаря Коломба за 2:1.
Само седем минути обаче трябваха на Алекс Фрай и компания да си върнат преднината. Именно той се възползва от глупава грешка на Павел Виданов за 3:1.
До края на мача можеше да паднат още голове. Маркиньос, Руи Мигел и Иван Стоянов бяха близо до това за ЦСКА, докато Фрай и Щокер за домакините застрашиха Чавдаров. Особено отчаян за гостите бе Маркиньос, който опита куп удари, които бяха спасени от Коломба.
СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
ЦСКА: Чавдаров - Баес, Стоянов, Бранеков, Виданов - Морозс (27`, Н. Манчев), Янчев - Маркиньос, Делев (56`, Платини), Иван Стоянов и Манчев (70`, Руи Мигел).
БАЗЕЛ: Коломба - Атан, Гелаберт (Аратори), Сафари (78`, Шакири), Инкоом - Кабрал, Чипърфийлд, Хугел, Щокер (89`, Перович) - Фрай и Алмераеш.