ДОБРИЧКИТЕ БАСКЕТБОЛИСТИ СЕ СКЪСАХА ДА ПРОПУСКАТ ПОД КОША, ГУБЯТ СЪС 71:73

Баскетбол

Изненадваща загуба инкасираха юношите на баскетболен клуб Добрич 93 в междуобластния турнир. Треньорът Янаки Янакиев обави за CenterSport, че неговите възпитаници са отстъпили със 73:71 на Разград.

"През първото полувреме състезателите профукаха 20 чисти положения под коша. Това са 40 точки, да не говоря, че и през второто полувреме пропуснахме много точки.  Играхме много слабо, на близо 30-40 процента от възможностите си" - каза треньорът. Във втората среща добричлии са натупали шабленския Кария с 62:30. Срещите са се провели в Генерал Тошево, а следващите мачове ще бъдат на 21 ноември в Търговище - срещу Вихър (Вълчи дол) и Спортбаскет (Генерал Тошево). Янакиев очаква две победи и неговият тим да се класира за следващата фаза.