ЛЕВСКИ НАЙ-ПОСЛЕ БИЕ

Шампионът Левски надви с 3:1 Локомотив (Мездра) като домакин в мач от 11-ия кръг на "А" група. Попаденията реализираха Сердик Бардон, Георги Сърмов и Еньо Кръстовчев през втората част, а Борислав Хазуров откри в 40-ата минута на срещата. По този начин играчите на Георги Иванов- Гонзо постигнаха втора поредна победа, след като преди това имаха осем мача без успех и сред тях седем загуби. За последно "сините" бях стига ли до победата в първенството на 8 август тази година, когато в мач от първия кръг разпиляха Ботев Пловдив с 5:0.

От тогава тима имаше три поредни поражения като домакин, но една от срещите се игра в Ловеч поради наказание. Левски вече има 16 точки и заема пета позиция, като продължава да е с мач по-малко. Играчите на Войн Войнов пък се свлякоха на 12-та позиция с актив от 12 точки.
Интересното е, че последната победа на шампионите на "Герена" в "А" група бе, когато Кръстовчев игра за последно титуляр през август пред своя публика, тогава бившия играч на Марек също се разписа.
През пролетта на миналия сезон Левски отново губеше с 0:1 от Локомотив Мездра като домакин, а през второто полувреме се стигна до същия резултат 3:1. Sportal.bg