ИНФАРКТНА ЗАГУБА ЗА ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ НА ДОБРОТИЦА

Волейбол

Волейболистите на Добротица загубиха с 2:3 гейма у дома от Септември Про Синема.

Срещата бе от първия кръг на Северната "А" Елитна волейболна група. Мачът започна добре за добричлии, които спечелиха първата част с 25:20 точки. Последва отпускане в редиците на домакините, които изпуснаха втория гейм с 25:19. В третата част възпитаниците на Иван Димитров поддържаха аванс между 2 и 4 точки, който успяха да съхранят до края за 25:21. Гостите от София дадоха само 14 точки на съперника си в четвъртия гейм и доведоха срещата до тайбрек. В решителната част волейболистите на Добротица поведоха с 9:8 точки, след което последва разконцентриране в техните редици.  Това позволи на противника да отбележи 5 поредни точки за 9:13 в тяхна полза. Дори и в този момент вярната публика на добричлии, мощно продължи да подкрепя своя тим. Това обаче не помогна на домакините да запишат исторически успех при дебютното си участие в шампионат, администриран от родната ни федерация по волейбол. Септември Про Синема надделя с 15:11 в тайбрека, а с това и в срещата с 3:2 гейма. Двубоят в зала "Добротица" продължи точно 2 часа и бе наблюдаван от 250 зрители.