СЕРИНА С ТРЕТА ПОБЕДА В ДОХА, ВОЖНЯЦКИ С НОВ ДРАМАТИЧЕН УСПЕХ

Тенис

Серина Уилямс си осигури първото място в Червената група на Шампионата на WTA. Американката, която ще завърши годината като номер 1 в света, постигна трета победа в груповата фаза, след като победи Елена Дементиева с 6:2, 6:4. Тя изоставаше с 1:2 след ранен пробив на рускинята, но не даде друг гейм на съперничката си до края на сета. Втората част бе по-равностойна, но Серина отново имаше преимущество. "Определено трябваше да бъде наистина концентрирана, защото тя е много добра тенисистка.

Тя е от тези, които стават все по-добри с всяка изминала година и вероятно е най-добрата по отношение на физическата подготовка", коментира Уилямс.
Сестра й Винъс запази надеждите си за продължаване напред след труден успех срещу Светлана Кузнецова с 6:2, 6:7 (3), 6:4. Днес ще изиграе последният мач от групата между Кузнецова и Дементиева, която ще се класира за полуфиналите при успех. Ако Светлана спечели, класирането напред ще бъде определени от спечелените сетова между трите.
В Бялата група Каролин Вожняцки продължи блестящото си представяне. 19-годишната датчанка, която е четвърта в света, постигна втора победа в дебюта си на турнира в Доха. Финалистката от US Open спечели с 6:0, 6:7 (3), 6:4 срещу Вера Звонарьова, която замени контузилата се Динара Сафина. 25-годишната рускиня успя да се върне по впечатляващ начин в мача, след като бе размазана в първия сет, а във втория получи медицинска помощ заради контузия в глезен и проблеми с носа, от който потече кръв.
Вожняцки обаче прояви изключителен характер в третия сет. В последния гейм, на две точки от победата, Каролин получи сериозно схващане и много силни болки в лявото бедро, където по принцип има контузия от известно време. Тя се свлече на корта със сълзи на очи, едвам справяйки се с болката. Датчанката успя да се справи и стигне до успеха след 2 часа и 48 минути игра. "Нямам никакв представа как успях да измъкна мача, но съм много щастлива", сподели Вожняцки, чиито физически проблеми започнаха при 3:1 в третия сет. "От тогава с всяка изминала минута ставаше по-зле. Сега вече се чувствам добре, успокоих се, бях на масаж. Ще направя всичко възможно, за да се възстановя", допълни тя на пресконференцията след срещата.
Проблемите на Звонарьова я накараха да се откаже от турнира след първия си мач. Рускинята ще бъде заменена от втората резерва Агниешка Радванска от Полша, която днес ще се изправи срещу Виктория Азаренка. Текст и снимка Sportal.bg