ДОРОСТОЛ МАЧКА ШАБЛА С 4:0

В истинско бижу за футболните запалянковци от Силистра се превърна дербито между третия „Доростол“ и временния водач „Шабла“. Гостите бяха подкрепени и от тридесетина верни фена, които останаха много разочаровани от крайния резултат 4:0.

В интерес на истината резултата беше следствие на блестящата игра на доростолци, а не толкова на слаба игра на шабленци.
1:0 за „Доростол“ стана още в 7-ата минута гола вкара младока Тихомир Ченешков след шут извън наказателното поле. Гостите не се притесниха от ранното попадение и от своя страна опитаха бързо да отвърнат на предизвикателството. Изобщо мача беше много отворен и на бързи обороти, а силистренци по категоричен начин показаха кой е фаворита за промоция в „Б“ група. В 17-ата минута след центриране от фаул, Мирослав Начев се озова на стрелкова позиция, но не му достигна височина да чукне топката в мрежата. В следващата минута Мартин Ваклински изпълни пряк свободен удар от сериозна дистанция, топката коварно тупна пред вратата и когато всички виждаха гола, вратаря на „Шабла“ акробатично спаси. Той се прояви и секунди по-късно когато отново с много майсторство изби виртуозния изстрел на капитана Светлин Стефанов. В 30-ата минута Светлин Стефанов елегантно се освободи от защитник, но удара му профуча неточно в аут. Малко преди края на частта „Доростол“ проведе показна атака, като Тихомир Ченешков се пусна по дясното крило, намери свободния Мартин Ваклински, който с меко подаване намери Беадир Беадиров. В този момент публиката изригна очаквайки последния да скъса мрежата зад Иванов, но вместо това Беадиров се засуети и беше застигнат от защитници и вратаря улови топката. Публиката не чака дълго и в последната минута преди почивката отново Тихомир Ченешков се вряза по крилото преодоля пазача си и пусна към Георги Бомбов, който без миг колебание забоде кълбото в горния ляв ъгъл. В 53-ата минута отново Георги Бомбов се озова на добра стрелкова позиция в наказателното поле след пас на Беадиров, но спечели само корнер. В 70-ата минута отново станахме свидетели на показна контраатака от страна на разигралите се домакини. Този път герои бяха резервата Станислав Събев чиито пас беше опълзотворен по най-добрия начин от Беадир Беадиров и резултата беше вече класика в жанра 3:0. Пет минути по-късно гостите вече бяха свалили напълно гарда и капитана им позволи на напористия Беадиров да му отнеме топката в опасна близост пред вратата и вече никой не бе в състояние да спаси „Шабла“ от четвъртия гол. Това се оказа и последния гол в мача. http://www.dorostol2003.com