КИРИЛ МАНОЛОВ E ШАМПИОНЪТ В ТЕНИСВЕРИГА "ДОБРИЧ '2009"

Тенис

Кирил Манолов завърши на първо място в крайното класиране на тенис веригата "Добрич '2009", съобщи Сергей Владов. Това стана, след като намиращият се в чудесна спортна форма тийнейджър триумфира в последните три турнира.

Младежът не даде никакви шансове на съперниците си в изминалото девето издание, което беше последното за годината. Той тръгна с победа над най-проспериращия състезател в тазгодишната верига Стилян Георгиев от Варна. Преодоля Радослав Петков със 7:3. Изигра един невероятен мач със Станислав Тинев, който също е в чудесна спортна форма, отстранявайки го отново с резултат 7:3. А на финала победи Мирослав Недялов с впечатляващото 7:2.
В този турнир силни изяви имаха 17-годишните тенисисти, констатираха организаторите от ТК “Добрич”. Ученикът в 10 клас на ЕГ "Гео Милев", Мирослав Недялов, победи Георги Стефанов с 6:0 гейма, после се справи с лекота и с много опитния Николай Ганов, като му позволи да вземе само един гейм - 7:1 на четвъртфинала.
Слав Славов едва не поднесе изненада в срещата си с миналогодишният носител на бронзов медал Радослав Петков. Поведе с 3:0 гейма, после и с 4:3, но така и не си повярва, че може да спечели тази среща. Петков спечели трудно със 7:5.
Станислав Тинев "отвя" с лекота поставеният под №8 в схемата Иван Иванов с резултат 6:1, а след това с невероятна игра отстрани и шампиона от миналата година Милен Павлов с респектиращото 6:2.
В малкия финал Иван Иванов победи Петър Станев с 5:0 гейма.